امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34529
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 91
به گزارش فارس، پایگاه خبری «روهی» افغانستان به نقل از «دولت وزیری» معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گزارش داد که آمریکا در نظر دارد تعدادی پهپاد در ...

به گزارش فارس، پایگاه خبری «روهی» افغانستان به نقل از «دولت وزیری» معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گزارش داد که آمریکا در نظر دارد تعدادی پهپاد در اختیار ارتش افغانستان قرار دهد.

این مقام افغان بدون اشاره به تعداد و زمان واگذاری این پهپادها تصریح کرد:  قرار است آمریکا به زودی 24 فروند هواپیمای ترابری نوع «سی.130» نیز در اختیار ارتش افغانستان قرار دهد.

وی افزود که 20 فروند هواپیمای نوع «سوپرتوکانو» نیز برای ارتش افغانستان خریداری شده که در آینده نزدیک در اختیار ارتش قرار خواهد گرفت.

چندی پیش فرمانده لشکر نوزدهم آمریکا در افغانستان، از خریداری 29 فروند هواپیمای نظامی برای تجهیز نیروی هوایی افغانستان خبر داد.

«اچ. دی. پولمبو» درخصوص تجهیز نیروی هوایی افغانستان گفت: هواپیماهایی از نوع سوپر توکانو برای تجهیز نیروهای هوایی افغانستان خریداری شده‌ که به زودی در اختیار این نیروها قرار می‌گیرند.

این هواپیماها در کنار اجرای عملیات اطلاعاتی، می‌توانند اهدافی را نیز به طور دقیق مورد حمله قرار دهند.

چندی پیش آمریکا قرارداد خرید هواپیماهای کوچک جنگی را برای نیروی هوایی افغانستان، با یک شرکت برزیلی به نام «ایمبرایر» امضا کرده بود.

شرکت ایمبرایر اعلام کرد: بر اساس این قرارداد، 20 هواپیما به ارزش 427 میلیون دلار در اختیار یک شرکت آمریکایی در ایالت «فلوریدا» قرار می‌گیرد.

مقامات افغان بارها از متحدان بین‌المللی خود خواسته‌اند تا نیروهای هوایی افغانستان را تقویت و تجهیز کنند تا آ‌ن‌ها در آینده بدون کمک نیروهای بین‌المللی، توانایی دفاع از افغانستان را داشته باشند.

در همین حال، بازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان هفته گذشته اعلام کرد که آمریکا 772 میلیون دلار صرف ناوگان هوایی افغانستان کرده که امکان استفاده و نگهداری آن وجود ندارد.

«جان ساپکو» اظهار داشت که پنتاگون 772 میلیون دلار بالگرد و هواپیمای نظامی خریداری کرده که نظامیان افغان قادر به استفاده یا نگهداری از آن‌ها نیستند.

این مقام مسئول تصریح کرد که در گزارش ماه ژوئن به تفصیل گفته بودیم افغانستان چه به لحاظ پرسنل و چه به لحاظ تخصص فاقد ظرفیت لازم برای استفاده و نگهداری از ناوگان هوایی موجود است.

نیروی هوایی افغانستان در حال حاضر فاقد هواپیماهای جنگی بوده و فقط تعدادی بالگرد ساخت روسیه را در اختیار دارند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها