امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34540
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۴
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شرکت مستقل فیلم‌سازی فیلم نیشن اینترتینمنت تهیه‌کننده این فیلم است. خط اصلی قصه فیلم، برگرفته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شرکت مستقل فیلم‌سازی فیلم نیشن اینترتینمنت تهیه‌کننده این فیلم است. خط اصلی قصه فیلم، برگرفته از یک مقاله روزنامه‌ای است.

این مقاله که تبدیل به کتاب هم شده را نویسنده مولف آن لیری نوشته که در نشریه نیویورک تایمز مقاله می‌نویسد و «خانه خوب» او یک اثر ادبی موفق و پرخواننده است.

«خانه خوب» چهارمین همکاری مشترک مریل استریپ و رابرت دنیرو به حساب می‌آید. این دو بازیگر اسکار گرفته سینما قبل از این در فیلم‌ های «شکارچی گوزن»، «عاشق شدن» و «اتاق ماروین» با یکدیگر هم بازی بوده‌اند.

قصه کتاب «خانه خوب» نگاهی کمدی و انتقادی به زندگی طبقه متوسط دارد و از زاویه دید زنی  میان سال به نام هیدی گود ( با بازی مریل استریپ) تعریف می‌شود.

هیدی گود آدمی با مشکلات خاص اجتماعی و خانوادگی است که آشنایی‌اش با ربکا مک کالیستر، زندگی‌اش را در دستخوش یک دگرگونی بزرگ و پیش‌بینی نشده می‌کند.

زمانی که ربکا به صورت بحث و حرف و حدیث تازه شهر در می‌آید، هیدی برای حل مسائل و مشکلات تازه‌اش از یک دوست خانوادگی قدیمی به نام فرانک گچیل ( با بازی دنیرو) کمک می‌خواهد.

تلاش فرانک برای پیچیده‌تر نکردن مسائل زندگی هیدی نتیجه عکس می‌دهد و زندگی و مشکلات این زن میان سال پیچیده‌تر و بیشتر می‌شود.

منتقدان ادبی از کمدی سیاه «خانه خوب» به عنوان یک اثر افسانه‌ای پرنیش و کنایه درباره زندگی قشر متوسط جامعه آمریکا اسم می‌برند.

به نوشته سایت اینترنتی ددلاین، مایکل کانینگهام برنده جایزه ادبی پولیتزر که قبل از این با مریل استریپ در درام شرح حال گونه «ساعت‌ها» کار کرده، نوول آن لیری را تبدیل به یک فیلم‌نامه اقتباسی می‌کند.

هنوز زمانی برای شروع کار فیلم‌برداری این کمدی سیاه و درام اجتماعی تعیین نشده است و کارگردان آن هم قرار است تا یک ماه دیگر انتخاب و معرفی شود.

مریل استریپ که تا به حال سه بار موفق به دریافت جایزه اسکار شده آخرین بار در سال 2012 در فیلم« امید جوانه می‌زند» روی پرده سینماها دیده شد.

در حال حاضر وی فیلم درام اجتماعی و خانوادگی «آگوست: اوساکه کانتی» را اماده نمایش عمومی دارد. این فیلم که اکنون در مراحل پایانی تولید قرار دارد، برای اواخر فصل پائیز به روی پرده سینماهای جهان می‌رود.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها