امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34576
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از عاروتص شوع، وزیر مسکن اسرائیل روز یکشنبه مجوز نهایی ساخت 1200 واحد مسکونی یهودی‌نشین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از عاروتص شوع، وزیر مسکن اسرائیل روز یکشنبه مجوز نهایی ساخت 1200 واحد مسکونی یهودی‌نشین در مناطق مختلف اراضی اشغالی را صادر کرد. این مجوز به فاصله سه روز مانده به آغاز رسمی مذاکرات سازش بین تشکیلات خودگردان و اسرائیل صادر شده است.

توقف شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی یکی از اصلی‌ترین شروط تشکیلات خودگردان برای ورود به مذاکرات سازش بود، با این حال رژیم‌صهیونیستی نه تنها شهرک‌سازی‌ها را متوقف نکرده، بلکه در چند وقت اخیر چند طرح دیگر برای گسترش این شهرک‌ها را نیز به تصویب رسانده است.

شهرک‌سازی در اراضی فراتر از محدوده موسوم به «حریم سبز» در عرف بین‌الملل نیز غیرقانونی است و این مناطق در مجامع عمومی با عنوان «اراضی اشغالی» شناخته می‌شوند. اتحادیه اروپا اخیرا در بخشنامه‌ای معامله با ساکنان و شرکت‌های اسرائیلی مستقر در این مناطق را ممنوع کرده است.

«اوری آریل» وزیر مسکن رژیم‌صهیونیستی که خود یک شهرک‌نشین است، امروز خبر صدور مجوز برای ساخت 1187 واحد مسکونی را اعلام کرد و گفت تنها مرحله باقی‌مانده، تعیین پیمانکار ساخت این واحدهاست.

793 مورد از این واحدهای مسکونی قرار است در قدس شرقی بنا شود. 934 واحد هم در کرانه باختری ساخته می‌شود. شهرک «آریل» که در مرکز کرانه باختری واقع شده، یکی از چند شهرکی است که قرار است این واحد‌ها در آن‌ها ساخته شود. اهمیت این شهرک از آن جهت است که تداوم حضور آن در کرانه باختری، عملا این منطقه را به دو بخش تقسیم می‌کند و ایجاد کشوری فلسطینی در این منطقه را با دشواری مضاعف روبرو می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها