امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34577
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 127
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، امروز «ابوحذیفه التونسی» فرمانده گردان «مهاجرین» از گردان‌های وابسته به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، امروز «ابوحذیفه التونسی» فرمانده گردان «مهاجرین» از گردان‌های وابسته به جبهه النصره در ریف لاذقیه کشته شد.

چند روز قبل نیز ارتش «ابومعاز خطیب» یکی از سرشناس‌ترین ترویست‌های القاعده‌ای که از افغانستان به سوریه آمده بود را کشت.

تروریست‌ها در روزهای گذشته موجی از حملات خود را به استان لاذقیه متمرکز کرده‌اند که به درگیری‌های شدیدی منجر شده و مخالفان مسلح توانسته‌اند به روستاهای علوی‌نشین ریف لاذقیه وارد شوند.

شاهدان عینی گفته‌اند که تروریست‌ها جنایت‌های متعددی را علیه اهالی این منطقه مرتکب شده‌اند و دستکم 120 نفر از جمله ده‌ها کودک را به قتل رسانده‌اند، علاوه بر این مخالفان مسلح ده‌ها زن را نیز ربوده‌اند.

تروریست‌ها می‌کوشند تا بر مناطق کوهستانی مشرف به دریا در لاذقیه تسلط پیدا کنند تا بتوانند نبرد در سوریه را به سمت سواحل ببرند.تیپ موسوم به «النصرة المظلوم»، گردان‌ «المهاجرین»، نیروهای «جبهه النصره» و گردان «الصغور العز» و نیروهای «امارات اسلامی عراق و شام» اصلی‌ترین گروه‌های تندرو حاضر در درگیری‌های لاذقیه هستند.

از سوی دیگر درگیری بین ارتش با مخالفان مسلح در دو محور القرابیص و القصور در حمص از سرگرفته شد و درگیری های شدیدی در محله جوره الشیاح در حمص در جریان است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار