امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۸:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34581
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 264
به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جنتی وزیر پیشنهادی دولت یازدهم با برنامه‌های متعددی در کمیسیون فرهنگی ...

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جنتی وزیر پیشنهادی دولت یازدهم با برنامه‌های متعددی در کمیسیون فرهنگی مجلس حاضر شده و در جلسات مختلف به مجلس رفته و به سوالات نمایندگان پاسخ گفته و در حال حاضر نیز در حال پاسخگویی است همانگونه که تعدادی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در مصاحبه‌های مختلف به آن اشاره داشتند. علی جنتی در جلسات کمیسیون با برنامه‌های مختلف در حوزه‌های گوناگون این عرصه حاضر شده است.

در شرایط فعلی سینما یکی از رسانه‌های قدرتمند و ابزاری است که می‌توان به وسیله آن فرهنگسازی کرد و جامعه را به سمت ارزش‌ها سوق داد در این حوزه ریاست سازمان سینمایی از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا باید در رساندن سینما به اهداف و برنامه‌های انقلاب به دقت برنامه‌ریزی داشته و بتواند با تمام اهالی فرهنگ و هنر  همراه شده و آنها را به خوبی بشناسد و با همدلی و وفاق کارها را سر و سامان دهد.

سینما امروز از مشکلات و معضلات بسیاری رنج می‌برد و اختلافات باعث شکاف عمیق میان اهالی سینما شده است در این شرایط رئیس سازمان سینمایی علاوه بر درایت لازم باید در میان اهالی سینما شناخته شده و مورد وثوق باشد تا بتواند در این شرایط سینما را به سر منزل مقصود که همان سینمای انسانی و اخلاقی است سوق دهد.

شنیده‌ها حاکی از آن است که وزیر پیشنهادی دولت یازدهم برای تعیین رئیس سازمان سینمایی با فشارهای متعددی از سوی افراد مختلف قرار گرفته است. در حالی که وزیر باید به راحتی و بدون دغدغه و بر اساس شایستگی‌ها رئیس سازمانی که نوپا است و نیاز به درایت و مدیریت دارد را انتخاب نماید. در این مورد از بین گزینه های سازمان سینمایی بعضی‌افراد افراطی که چندان به هنر متعهد پایبند نیستند نیز پیشنهاد شده است. ضمن اینکه این افراد در دوران مدیریت خود در معاونت سینمایی کارنامه درخشانی نداشتند و پول بیت المال را صرف ساخت فیلمی کردند که نظام اسلامی را زیر سؤال می‌برد. همچنین در دوران مدیریت‌شان اهالی سینما نیز شرایط مناسبی برای ساخت آثار فرهنگی نداشتند و فیلم‌های فرهنگی به درستی و در موقعیت‌های مناسب اکران نمی‌شد که در مقطعی اعتراض سینماگران را در پی داشت.لازم به ذکر است حوزه فرهنگ حوزه مهمی‌است و نباید به افراطیونی که طی سالهای بعد از جنگ کارنامه مشخصی دارند نباید مجال دوباره در مدیرت‌های فرهنگی داد.

اما به نظر می‌رسد علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تحت فشار افراد و گروه‌هایی است که روزگاری بر مسند قدرت بودند و حال می‌خواهند حوزه فرهنگ که یکی از حوزه ‌های قدرتمند و تاثیرگذار است را تسخیر کنند و به اهداف خود نزدیک شوند و همان خط فرهنگی در زمان اصلاحات را ادامه دهند.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها