امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34585
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نصرت‌الله صالح‌نژاد، دبیر اجرایی دومین جشنواره بین‌المللی کتاب سال مقاومت اظهار کرد: در بخش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نصرت‌الله صالح‌نژاد، دبیر اجرایی دومین جشنواره بین‌المللی کتاب سال مقاومت اظهار کرد: در بخش داخلی 734 عنوان کتاب به دبیرخانه رسید که از آن میان 253 عنوان کتاب حذف شد.

وی ادامه داد: کتاب‌هایی که به تفکیک حوزه‌ها داوری شدند 481 عنوان اثر بودند که در بخش جنگ نرم و عملیات روانی 103 عنوان کتاب، حوزه شعر 41 عنوان کتاب، حوزه فلسطین، لبنان و صهیونیزم‌شناسی 98 عنوان کتاب، حوزه علمی (نقد، پژوهش و ادبیات تحقیقی) 30 عنوان کتاب، حوزه ادبیات مستند 48 عنوان کتاب، حوزه بیداری اسلامی  33 عنوان کتاب ، حوزه هنر 10 عنوان کتاب، حوزه استراتژیک 12 عنوان کتاب و حوزه کودک و نوجوان 106 عنوان کتاب مورد داوری قرار گرفتند.

صالح‌نژاد با اشاره به بخش بین الملل گفت: تاکنون 1059 عنوان کتاب بررسی شده که 483 عنوان به زبان انگلیسی و 576 عنوان به زبان عربی است.

وی با توضیح این مطلب که حجم آثار در زمان داوری کتاب‌ها تاثیرگذار بوده و داوری بخش جنگ نرم به دلیل کثرت تعداد آثار زودتر آغاز شد، افزود: در این بخش با آثار قابل توجهی روبه‌رو بودیم اما متاسفانه در بخش شعر و هنر تعداد آثار کم بود.

صالح‌نژاد درباره چرایی کم بودن کتاب‌های تولیدی در بخش هنر گفت: متاسفانه تعداد آثار هنرمندان ما در این حوزه کم است و این آمار امسال به 10 عنوان کتاب رسیده است. هنرمند برای تولید بیشتر این نوع آثار باید وارد مقوله تحقیق و پژوهش شود. انجام این اتفاق هم برای هنرمند هزینه در بر دارد. بنابراین مسوولان فرهنگی کشور در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری باید از این هنرمندان حمایت کنند تا شاهد رشد و تولید کتاب‌های هنر مقاومت در کشور باشیم.

اختتامیه دومین جشنواره بین‌المللی کتاب سال مقاومت (جایزه ادبی شهید آوینی) مهر ماه امسال در تهران برگزار می‌شود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها