امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34597
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» غلامحسین مظفری امروز در نشست خبری با اشاره به هدف اولیه تاسیس بانک شهر، اظهار داشت: یکی از اهداف ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» غلامحسین مظفری امروز در نشست خبری با اشاره به هدف اولیه تاسیس بانک شهر، اظهار داشت: یکی از اهداف تاسیس این بانک تسریع در اتمام پروژه‌های شهری است.

وی افزود: البته در پرداخت تسهیلات عمده به سهامداران بیش از یک درصد، براساس دستورالعمل بانک مرکزی محدودیت وجود دارد و به همین دلیل ما می‌توانیم به پیمانکاران تسهیلات بپردازیم.

مدیرعامل بانک شهر با اشاره به ثمرات این اقدام، گفت: در دوره‌ای که در مجلس بودم، طرحی را در دستور کار داشتیم که بودجه عمرانی در ابتدای سال از بانک‌ها تامین و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اصل وام و سود آن را تضمین و تا پایان سال تسویه کند.

به گفته وی در صورتی که این انجام شود، سرعت انجام پروژه‌های عمرانی به شدت افزایش می‌یافت.

مظفری تصریح کرد: برنامه افزایش سرمایه بانک‌ شهر از 400 میلیارد تومان به 800 میلیارد تومان، ورود به فرابورس، فروش بخشی از دارایی‌ها متناسب با بخشنامه بانک مرکزی از اولویت‌های سال جاری این بانک است.

مظفری درباره علت ایجاد شعب جدید و مغایرت آن با بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر کاهش 20 درصدی تعداد شعب، گفت: هیچ شعبه‌ای اضافه نشده است؛ با توجه به اینکه بخشی از شعب بانک شهر در شهرداری‌ها بود، بانک مرکزی از ما خواست که شعبه‌ها را از آنجا خارج کرده و به شهرها انتقال دهیم و در این راستا شعب جدید در حال راه‌اندازی است.

وی تاکید کرد: اینکه شرکت‌های زیرمجموعه بانک‌ها واگذار شوند، اقدامی خوبی است و موجب می‌شود بانک‌ها تنها به عملیات بانکی بپردازند.

مدیرعامل بانک شهر در مورد درج نام بانک شهر تحت عنوان city bank، اظهارداشت: این نام در اداره ثبت شرکت‌ها ثبت شده، اما مطابق با بخشنامه بانک مرکزی این کلمه باید همانند کلمه شهر در زبان فارسی به زبان انگلیسی درج شود، که هم‌اکنون تغییر تابلوهای شعب در حال انجام است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه که چه میزان از تسهیلات پرداختی بانک شهر برای پروژه‌های شهری اختصاص داده شده است، گفت: معمولا حدود 30 تا 40 درصد از منابع بانک در قالب تسهیلات به پیمانکاران پروژه‌های شهری اختصاص می‌یابد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها