امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۹:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34598
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 106
کیومرث یزدان‌پناه رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیرامون ...

کیومرث یزدان‌پناه رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیرامون ویژگی‌های وزرای صالح، اظهار داشت: پیرو سخنان مقام معظم رهبری بر لزوم انتخاب وزرای صالح از سول مجلس شورای اسلامی این موضوع می‌تواند از جهات مختلف حائز اهمیت باشد.

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی، الگوی سیاسی این نظام دو مبنای جمهوریت و اسلامیت را سرمشق خود قرار داد که این مسئله امنیت اداره امور کشور را نشان می‌دهد.

یزدان‌پناه پیرامون صالح بودن وزرای دولت نیز، گفت: ما در انتخابات ریاست جمهوری به دنبال اصلح بودیم و حال به دنبال وزرای صالح برای تصدی وزارتخانه‌ها هستیم که این بیانگر جایگاه و ویژگی‌های این دو نوع مسئولیت است.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های استان تهران ادامه داد: به دنبال وزرای صالح بودن، خود مؤید چند نکته است،‌نکته اول آنکه وزرا چکیده و عصاره رئیس جمهور برای اداره کشور هستند. این ویژگی‌نشان می‌دهد که نگرش سیاسی ما نسبت به وزارتخانه‌ها و جایگاه آن باید اصلاح شود.

یزدان‌پناه با اشاره به شرایط فعلی کشور، اظهار داشت: اقتدار روزافزون نظام جمهوری اسلامی در نظام بین‌الملل و اثرگذاری در معادلات جهانی و منطقه‌ای شرایط کشور را نسبت به سال‌های گذشته کاملا متفاوت کرده است. البته گله و شکایتی نیز به کابینه پیشنهادی روحانی وجود دارد که محقق‌کننده شعار فراجناحی نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: با این وضعیت باید تلاش شود که افرادی برای وزارتخانه‌ها انتخاب شوند که شایستگی‌ و صلاحیت‌ عمومی تصدی وزارتخانه‌ها را دارا باشند. پیشینه و سوابق کاری وزرای پیشنهادی خصوصا سوابق سیاسی آنها باید در رای اعتماد دادن نمایندگان مؤثر باشد.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های استان تهران با تاکید براینکه در شرایطی نیستیم که به سمت آزمون و خطا پیش برویم، گفت: در حال حاضر باید تمام جوانب و استراتژی‌های لازم را در نظر بگیریم. وظیفه مجلس آن است که صلاحیت‌های وزرای پیشنهادی را با دقت شناسایی و بررسی کند.

«هیچ عیبی ندارد که مجلس وزیری را برای تصدی وزارتخانه‌ای صالح تشخیص ندهد، چرا که در دولت‌های گذشته نیز ما شاهد عدم رای اعتماد مجلس به بعضی از وزرا بودیم».

یزدان‌پناه با انتقاد از رئیس جمهور در انتخاب وزرای پیشنهادی،‌ گفت: این گله به رئیس جمهور وجود دارد که در انتخاب وزرا حساسیت‌های مردم را مدنظر قرار نداده است، خصوصا نسبت به عاملان فتنه و کسانی که در فتنه دست داشتند.

وی پیرامون وزارتخانه‌های علمی و آموزشی نیز گفت: مشاهده می‌‌کنیم کسانی که در فتنه دست داشتند و هنوز هم از مردم عذرخواهی نکردند، گزینه تصدی وزارتخانه علوم و آموزش و پرورش هستند که قطعا صلاحیت تصدی این وزارتخانه‌ها را ندارند.

«این افراد باید از گذشته خودشان به طور کامل برائت بجویند و به صراحت از مردم و رهبری عذرخواهی کنند تا شاید بتوانند اعتماد مجلس را به دست بیاورند».

رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های استان تهران در ادامه خاطرنشان کرد: حال اگر مجلس به چنین وزرایی رای اعتماد دهد، وظیفه مجلس سنگین‌تر خواهد شد، چرا که اگر چنین افرادی از فیلتر مجلس عبور کنند، ما شاهد تکرار حوادث تلخ و بازگشت برخی تفکرات غلط و احساسی و هزینه‌بر و افراطی خواهیم بود.

کیومرث یزدان‌پناه در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: دانشگاهیان انتظار دارند افرادی که در فتنه نقش داشتند، به صراحت از مردم عذرخواهی کنند و از گذشته‌شان برائت بجویند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار