امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34606
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 107
عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص انتخاب حجت‌الاسلام پورمحمدی به عنوان وزیر ...

عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص انتخاب حجت‌الاسلام پورمحمدی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت دادگستری گفت: وزیر دادگستری تنها رابط قوای سه‌گانه است و هیچ اختیاری ندارد.

وی افزود: البته در مجمع تشخیص مصلحت نظام مصوبه‌ای مطرح شد که بر اساس آن رئیس قوه قضائیه می‌تواند اختیار اداری مالی سازمان‌ها را به وزیر بدهد و در صورتی که این اتفاق بیفتد وزیر دادگستری بالاترین مقام اجرایی آن دستگاه در بخش اداری مالی می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه از دوره آیت‌الله شاهرودی به بعد تفویض اختیار صورت نگرفته است، گفت: این تفویض اختیار به عهده رئیس قوه قضائیه است و در صورتی که ایشان بخواهند حوزه اختیارات وزیر دادگستری گسترده‌ می‌شود.

وی با اشاره به سوابق اجرایی پورمحمدی گفت: وی سال‌ها به عنوان دادستان انقلاب مشهد و قاضی فعالیت داشته و در وزارت کشور کار کرده و توان وی بیش از این است که بخواهد در وزارت دادگستری فعالیت داشته باشد.

یوسفیان ملا تأکید کرد: من تصور نمی‌کردم که ایشان این سمت را بپذیرد و همین که با این موضوع موافقت کرده جای خوشحالی دارد چرا که وزیر دادگستری حتی برای ارائه لایحه قضایی هم باید از طریق قوه قضائیه اقدام کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها