امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۱۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34607
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 154
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از محمد حسن طریقت منفرد ضمن بیان این مطلب بر ضرورت ترویج تغذیه سالم تأکید کرد و گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از محمد حسن طریقت منفرد ضمن بیان این مطلب بر ضرورت ترویج تغذیه سالم تأکید کرد و گفت: نان در سبد غذایی خانوارها جایگاه مهمی دارد و به طور سنتی و تاریخی بخش اعظم تغذیه ما را تشکیل می دهد و می توانیم با آموزش و اطلاع رسانی، هنر طبخ نان سالم در خانه ها را آموزش دهیم.

وی در این خصوص به توافقنامه وزارت بهداشت با وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و گفت: بر اساس این توافق نامه مقرر شده است که مردم به راحتی بتوانند انواع آرد سالم را از سوپر مارکتها تهیه کنند.

 طریقت منفرد که در نشست کارشناسی " جایگاه نان در سبد غذایی" در برنامه عصر خانواده شبکه 2 سیما شرکت کرده بود، افزود: می توان نانی تهیه کرد که به لحاظ خواص و انرژیی زایی بتواند جایگزین بسیاری از غذاها شود.

وزیر بهداشت در ادامه به اختیارات قانونی و گسترده شورای عالی سلامت و امنیت غذا برای اصلاح سبد غذایی خانوارها اشاره کرد و تأکید کرد: این شورا باید فعالتر شود و به کمک کارشناسان، مسائل مربوط به اصلاح سبد غذایی و ترویج سبک زندگی و تغذیه سالم را پیگیری کند.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار