امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34620
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بهروز کریمی درباره مستند «شور زندگی» گفت: یکی از مسائل و مشکلاتی که جوامع مختلف با آن روبرو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بهروز کریمی درباره مستند «شور زندگی» گفت: یکی از مسائل و مشکلاتی که جوامع مختلف با آن روبرو هستند مسئله زنان سرپرست خانوار است. این مسئله یک واقعیت اجتماعی است که امروزه در تمام جوامع به چشم می خورد که به دلایل مختلف بوجود می‌آید. این پدیده دارای تبعات فراوانی از نظر اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است.

وی افزود: لزوم توجه به این مسئله اجتماعی رسالتی است بر دوش تک تک دلسوزان و مسئولین و فعالین اجتماعی جامعه، بخصوص توجه به زنان سرپرست خانوار یا خود سرپرستی که مسئولیت تأمین معاش و اداره امور زندگی خود یا خانواده خود را نیز به عهده دارند و در این مسیر نیازمند حمایت سازمان‌ها و نهادهای حمایتی هستند. مشکلات این قشر از جامعه را می‌توان به دو بخش کلی اجتماعی و اقتصادی تقسیم کرد. از جمله مباحث و طرح هایی که در سالهای اخیر به منظور حمایت از زنان سرپرست خانوار مورد توجه قرار گرفته است توانمند سازی زنان سرپرست خانوار در حوزه اجتماعی و اقتصادی بوده است که به عهده سازمان‌ها و نهادهای حمایتی است.

کریمی بیان داشت: در همین راستا و به منظور حمایت مادی و معنوی و اجرای طرح توانمند سازی زنان سرپرست خانوار معاونت اجتماعی سازمان بهزیستی کشور خدماتی را در قالب گروه همیار زنان سرپرست خانوار به این قشر از افراد تحت پوشش خود ارائه می‌کند که دستاوردهای خوب و ارزشمندی را به همراه داشته است. در این برنامه با روایتی مستند از گروه‌های همیار به ابعاد اجتماعی و اقتصادی زندگی زنان فعال در این گروه‌ها پرداخته، تلاش، شوق فعالیت و شور زندگی در این زنان را به تصویر می‌کشیم.

مستند «شور زندگی» در گروه اجتماعی شبکه یک سیما در 5 قسمت 30 دقیقه ای تهیه می‌شود.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها