امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34624
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۱
تعداد بازدید: 79
به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، «فادی الحاج علی» سفیر لبنان در تهران صبح امروز (یکشنبه) با ...

به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، «فادی الحاج علی» سفیر لبنان در تهران صبح امروز (یکشنبه) با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به اهمیت روابط دو جانبه جمهوری اسلامی ایران و لبنان و رشد و توسعه ارتباطات فیمابین در عرصه‌های مختلف، اظهار داشت: حضور رئیس‌ جمهوری لبنان در مراسم تحلیف یازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران، نشان‌دهنده توجه ویژه رهبران دو کشور به اهمیت روابط فیمابین است.
وی افزود: مجلس شورای اسلامی از هر گونه رویکردی برای بسط و توسعه هر چه بیشتر مراودات دوستانه با لبنان در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی استقبال می‌کند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، لبنان را کشوری مهم در منطقه قلمداد کرد و متذکر شد: با توجه به اهمیت منطقه‌ای لبنان، دشمنان این کشور به‌دنبال تعرض به امنیت و ثبات لبنان هستند و جمهوری اسلامی همواره وحدت و یکپارچگی لبنان را مورد تأکید قرار داده است.
بروجردی در ادامه حزب‌الله لبنان را افتخاری برای مردم لبنان و منطقه دانست و تصریح کرد: حزب‌الله لبنان از عوامل مهم حفظ صلح و امنیت پایدار در منطقه است.

وی در پایان با اشاره به حوادث کنونی در منطقه به ویژه بحران سوریه، تصریح کرد: حوادث سوریه نشان داد قدرت‌های جهانی نمی‌توانند با جنگ و کشتار در برابر اراده ملت‌ها بایستند.
در این دیدار، «فادی الحاج علی» سفیر لبنان در تهران نیز با اشاره به شرایط حساس منطقه، گفت: نقش جمهوری اسلامی در تأمین صلح و امنیت پایدار در منطقه بسیار مهم و غیرقابل چشم‌پوشی است.
وی روابط دو کشور را در بالاترین سطح دانست و تصریح کرد: انتظار می‌رود به‌موازات توسعه مراودات سیاسی میان لبنان و ایران، ارتباطات اقتصادی و تجاری فیمابین نیز گسترش یابد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها