امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۲۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34634
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 39
به گزارش فارس به نقل از رسانه های مصری، حامیان محمد مرسی، رئیس جمهور برکنار شده مصر امروز بار دیگر به برگزاری تظاهرات جدیدی دعوت کردند. این در ...

به گزارش فارس به نقل از رسانه های مصری، حامیان محمد مرسی، رئیس جمهور برکنار شده مصر امروز بار دیگر به برگزاری تظاهرات جدیدی دعوت کردند.

این در حالی است که مهلت مقامات مصری به تحصن کنندگان در میدان های النهضه و رابعه العدویه برای ترک میدان و برچیدن تحصن ها پایان یافته است.

همپیمانی مخالفان کودتا و حامیان دموکراسی که هواداران مرسی را نیز شامل می شود از مردم این کشور خواستند در دفاع از مشروعیت انتخابات در مسیرهای دهگانه در قاهره راهپیمایی گسترده برپا کنند.

هواداران مرسی از حدود ۴۰ روز پیش با برگزاری اعتراضات خیابانی خواستار آزادی وی و دیگر رهبران جماعت اخوان المسلمین هستند.

این در حالی است که فضای حاکم بر مقر تحصن هواداران مرسی در میدان النهضه در استان الجیزه آرام گزارش می شود.

کمیته های مردمی همچنان امنیت ورودی ها و خروجی های محل تحصن را برعهده دارند و افرادی را که قصد ورود به میدان دارند پس از اطلاع از هویتشان مورد تفتیش قرار می دهند.

از سوی دیگر دولت موقت مصر اعلام کرد که جریان آب و برق به روی تحصن کنندگان در میدان های النهضه و رابعه العدویه بسته شده است و این تحصن ها به تدریج برچیده خواهد شد.

همپیمانی ملی حمایت از مشروعیت از مردم قاهره خواسته است در طول روزهای تعطیلی عید فطر از 28 مسجد در قاهره و جیزه به سمت دو محل اصلی تحصن در میدان‌های رابعه العدویه و النهضه راهپیمایی کنند.

تحصن کنندگان در میدان رابعه العدویه و النهضه بدون توجه به تهدیدهای وزارت کشور مبنی بر توسل به زور برای برچیدن تحصن آنها اعلام می‌کنند که به تحصن خود ادامه خواهند داد و از هیچ تهدید مقامات مصر هراسی ندارند.
انتهای پیام/ر
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها