امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34657
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 192
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی هاآرتص خبر داد که هر روز کاروان کامیون‌های تجاری در حالی که برگه‌های ترخیص ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی هاآرتص خبر داد که هر روز کاروان کامیون‌های تجاری در حالی که برگه‌های ترخیص اردنی و ترکیه دارند به بندر حیفا در فلسطین اشغالی وارد می‌شوند.

بنا بر این گزارش، همزمان با تشدید جنگ در سوریه، اسرائیل به کانال تجاری ترکیه و اردن برای صادرات به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و اروپایی تبدیل شده است.

لون لیئال سفیر سابق رژیم صهیونیستی در ترکیه به هاآرتص گفت: اسرائیل هم از طریق ترکیه به کشورهایی که با آن‌ها رابطه اقتصادی ندارد، کالا صادر می‌کند.

وی تصریح کرد که اسرائیل بیشترین سود را از تحولات سوریه می‌برد و این مسئله در اقتصاد اینگونه انعکاس یافته که با توقف صادرات ترکیه از مسیر سوریه، اسرائیل به دروازه صادرات ترکیه به کشورهای عربی تبدیل شده است.

بنا بر این گزارش، اکنون بندر حیفا جای بندر لاذقیه را گرفته است و اسرائیل به گذرگاه کامیون‌های عراقی، ترکیه‌ای و اردنی به سوی دریای مدیترانه تبدیل شده است.

پیش از این روزنامه «یدیعوت آحرونت» اسرائیل نیز خبر داده بود که مذاکرات سری بین تل‌آویو با مقامات امان و آنکارا برای صادرات به کشورهای اروپایی و حاشیه خلیج فارس صورت گرفته است.

این در حالی که در سال 2011 تنها 3500 کامیون به بندر حیفا آمده بودند، این عدد در سال 2012 به 6400 و در سه ماهه اول سال 2013 به 2600 کامیون رسیده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها