امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3466
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۴
تعداد بازدید: 176
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین مظفر رئیس ستاد انتخاباتی ائتلاف پیشرفت به دعوت بسیج دانشجویی ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین مظفر رئیس ستاد انتخاباتی ائتلاف پیشرفت به دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس در این دانشگاه حضور یافت و پیرامون مسائل ارتباطی سخنرانی کرد.
وی در ابتدای سخنان خود، اظهارداشت: انقلاب اسلامی ما در مقابل مکتب لیبرالیسم در غرب و کمونیست در شرق توانست گفتمان و اصول خود را بیان کند و از آنان نیز دفاع کند؛ انقلاب ما همچنین اعتماد به نفس را به مسلمانان باز گرداند و اسلام را در عرصه سیاسی غارت کرد؛ انقلاب اسلامی تلفیقی از جمهوریت و اسلامیت است و مقبولیت این نظام نیز از مردم است.
وی با اشاره به شرایط حساس موجود تصریح‌کرد: شرایط داخلی کشور بسیار حساس است در گذشته یک طیف اصلاح‌طلب و یک طیف اصولگرا وجود داشت اما الان در خود این جریان‌ها شاخه‌های گوناگونی به‌وجود آمده است؛ در این شرایط اگر این وضعیت مدیریت نشود، وضعیت مانند همان دورانی می‌شود که افراد دگراندیش قدرت را در دست می‌گرفتند در حقیقت ائتلاف پیشرفت در پاسخ به شرایط حساس نظام و جهان بوجود آمده است.
مظفر در ادامه افزود: این ائتلاف برای مدیریت جریان اصولگرایی شکل گرفت برای جلوگیری از تفرقه بین اصولگرایان، این ائتلاف آمده است تا اداره کشور از سلیقه فردی خارج شود و یک مجموعه کشور را اداره کند؛ در حقیقت انسجام و وفاق اصولگرایی عاملی برای تشکیل این ائتلاف بود.
حسین مظفر در ادامه سخنان خود با اشاره به بحث اصلح و صالح مقبول خاطرنشان کرد: ما معتقدیم تا زمانی که اصلح وجود دارد، به دنبال صالح مقبول رفتن حرام است حال یک گروهی بر اساس ارزش‌ها و مبانی انقلاب یک فردی را اصلح معرفی می‌کند در حقیقت اصلح از نظر ائتلاف کسی است که به ارزش‌های نظام نه تنها التزام داشته باشد بلکه اعتقاد نیز داشته باشد و اولین اعتقاد، اعتقاد به نظام ولایی است.
رئیس ستاد انتخاباتی ائتلاف پیشرفت در جمع دانشجویان بسیجی دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: اداره کشور با شرایط فعلی نباید با آزمون و خطا باشد این ائتلاف تصمیم گرفته است که در معرفی برنامه و معرفی تیم با هم همکاری داشته باشند البته معیار انتخاب در این ائتلاف علاوه بر دیگر معیارها که اعتقاد به نظام ولایی ارزش‌های انقلاب است، این است که بتواند آرای عمومی را نیز کسب کند.
وی در ادامه افزود: تعدد کاندیدا باعث گم شدن اصلح و شعارها می‌شود البته امکان دارد که حضور مردم در انتخابات را افزایش دهند، ما باید بدانیم هر کاندیدایی یک سری حسن و یکسری عیوب را داراست.
مظفر در پاسخ به این سؤال که مکانیزم خروجی ائتلاف آیا صرف نظرسنجی است و یا عقلای قم نیز در آن تأثیر دارند، اظهارداشت: یکی از مهمترین فاکتورهایی که ما را به انتخاب نزدیک می‌کنند، میزان جذب آرای عمومی است که یکی از راهکارهای آن نظرسنجی است.
وی افزود: اعضای ائتلاف پیشرفت در اعتقاد به مبانی تفاوتی با هم ندارند تمامی این اعضا از نظر مبانی اعتقادی و اعتقاد به ارزش‌ها و مبانی امام و تمکین محض به فرامین رهبری با یکدیگر یکسان هستند، البته در سلایق و توانمندی‌ها دارای تفاوت‌هایی هستند که ائتلاف به دنبال جبران آن است.
حسین مظفر با اشاره به اینکه یکی از شعارهای این ائتلاف تیم‌محوری و برنامه‌محوری است، گفت: افرادی بر همین اساس بررسی شده‌اند تا در آینده با آنان همکاری شود، همچنین ائتلاف 3 کارگروه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی تشکیل داده‌اند که مسئول هر کدام از آنها مشخص شده است؛ هدف این ائتلاف کسب قدرت نیست این ائتلاف می‌خواهد برای چالش‌های کشور راه‌حل ارائه دهد.
مظفر در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: ‌ائتلاف پیشرفت ارتباط وسیعی با جامعتین دارد و تلاش دارد در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری با جامعتین در تعارض نباشد.
وی در ادامه با تاکید بر نقاط ضعف و قوت دولت، یادآورشد: این دولت توانست رابطه حاکمیت را با بدنه اجتماعی قوت بخشد، البته نکات مثبت این دولت در دوره دوم با مبانی زاویه گرفت و این باعث بروز مشکلات شد و ائتلاف پیشرفت در تلاش است چنین مشکلی در کشور بوجود نیاید.
رئیس ستاد انتخاباتی ائتلاف پیشرفت در پاسخ به این سؤال که آیا حدادعادل و ولایتی شخصیت اجرایی دارند، گفت: هر کدام از آنان فعالیت‌هایی را در زمینه‌های مختلف داشته‌اند در واقع اعضای ائتلاف تلاش می‌کنند در اجرای برنامه‌ها به یکدیگر کمک کنند.
وی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا ائتلاف پیشرفت اقدامی برای پیوستن زاکانی و لنکرانی به ائتلاف کرده است، اظهارداشت: آقای زاکانی از مدیران خوب و افراد انقلابی هستند اما هنوز در این‌باره اقدام عملی صورت نگرفته است در پیوستن دیگر افراد به ائتلاف اصل بر این است که ائتلاف را قبول داشته باشند و حاضر باشند از خودشان عبور کنند و در آخر کف رأی داشته باشند.
زاکانی در ادامه افزود: فکر اولیه ائتلاف را ولایتی و قالیباف داشتند و بعد نیز حدادعادل با آنان همراه شد، این ائتلاف چون قوی‌تر از دیگر ائتلافات است افرادی تلاش می‌کنند که ائتلاف پیشرفت در کار خود موفق نشود.
رئیس ستاد انتخاباتی ائتلاف پیشرفت در رابطه با حضور جلیلی در انتخابات گفت: خودم با جلیلی صحبت کردم و به وی گفتم که اگر شما آمادگی داشته باشید ما کمکتان می‌کنیم و خود جلیلی اعلام کرد که من وارد انتخابات نمی‌شوم.
وی همچنین درباره تکنوکراسی، افزود: تکنوکراسی در واقع بحث استفاده از تجربیات و ابزارها برای پیشبرد کارها است، قالیباف به آن معنی که تکنوکراسی آرمان را از واقعیات جدا بداند، معتقد نیست در حقیقت آنچه که با دین فاصله داشته باشد را قبول ندارد، قالیباف به تخصص در کنار تعهد برای پیشبرد اهداف اعتقاد دارد.
رئیس ستاد انتخابات ائتلاف پیشرفت در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: آرای ائتلاف پیشرفت از دیگر ائتلاف‌ها بالاتر است همچنین ما با فتنه و انحراف، ائتلاف نخواهیم کرد.
وی افزود: اعضای ائتلاف پیشرفت در مورد فتنه 88 موضع‌گیری داشته‌اند البته قالیباف حداقل موضع‌گیری‌ها را برای فتنه انجام داده‌اند.
مظفر در جواب به این سؤال که نقد شما به جبهه پایداری چیست، گفت: تعامل این جبهه با بقیه اصولگرایان کم است و مطلق‌‌انگاری دارند البته این جبهه به دنبال اجرای گفتمان امام و انقلاب است اما روحیه همکاری ندارند.
رئیس ستاد انتخابات ائتلاف پیشرفت در پایان سخنان خود در جمع دانشجویان بسیجی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به هزینه تبلیغات خاطرنشان کرد: در تبلیغات انتخابات باید بدانیم که سوءاستفاده از بیت‌المال نباید صورت گیرد، همچنین باج‌خواهی و سهم‌خواهی نیز به‌وجود نیاید؛ ستاد ائتلاف در استان‌ها مشخص شده است و چند روز آینده در نشست استانی اعلام خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها