امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3467
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۴
تعداد بازدید: 134
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین مظفر رئیس ستاد ائتلاف پیشرفت عصر امروز در اولین نشست خبری ستاد جوانان ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین مظفر رئیس ستاد ائتلاف پیشرفت عصر امروز در اولین نشست خبری ستاد جوانان ائتلاف پیشرفت، اظهار داشت: به دنبال فعالیت‌هایی که در ستاد ائتلاف پیشرفت شروع و دنبال کردیم، کمیته‌های مختلفی در این ستاد شکل گرفته است،‌ کمیته نظرسنجی، کمیته تبلیغات، کمیته اقشار، حقوق و بازرسی و کمیته هماهنگی امور استان‌ها.

وی افزود:‌ مدتی است کمیته‌ها کار خودشان را دنبال می‌کنند و از سوی دیگر کارگروه‌های مختلفی هم در ستاد ائتلاف پیشرفت شکل گرفته، کارگروه‌های سیاسی- بین‌المللی، فرهنگی- اجتماعی و اقتصادی- زیربنایی که این کارگروه‌ها با ترکیبی از نخبگان متخصص در همان رشته تشکیل شده‌اند و هر کدام از نامزدها هم مسئولیت یکی از این کارگروه‌ها را بر عهده دارند، مسئولیت کارگروه سیاسی- بین‌المللی با آقای ولایتی است، مسئولیت کارگروه فرهنگی-اجتماعی بر عهده آقای حدادعادل است و کارگروه زیربنایی-اقتصادی بر عهده آقای قالیباف است و در آینده نزدیک اجتماعی از کارگروه‌های تخصصی را برگزار می‌کنیم در هر سه نشست تخصصی متفاوت، یک نشست فعالان اقتصادی، یک نشست فعالان سیاسی و بین‌المللی و یک نشست فعالان امور فرهنگی و اجتماعی؛ هدفی که از این نشست‌ها داریم این است که تعامل و تبادل نظرات بین نامزدهای ائتلاف و نخبگان تخصصی صورت گیرد تا هم نخبگان انتظاراتشان را مطرح کنند و هم کاندیداها دیدگاه‌هایشان را بیان کنند.
وی اضافه کرد: قصدمان از این تبادل افکار و نظرات این است که برنامه‌های اجرایی نامزد منتخب در امور سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی با گرفتن نظر نخبگان مدون و در معرض افکار عمومی اعلام شود تا یکی از مهمترین مسائلی که در فرآیند انتخابات مؤثر است و آن داشتن برنامه و قضاوت مردم در برنامه‌هاست، محقق شود.

رئیس ستاد ائتلاف پیشرفت در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: یکی از کارهای دیگری که انجام شده تشکیل ستادهای استانی است و تقریباً افراد استان‌های ما مشخص شده‌اند و انشاءالله در آینده نزدیک هم یک نشست استانی خواهیم داشت با ترکیبی از ستادهای ائتلاف در استان‌های مختلف.

حسین مظفر ادامه داد: اگر چه هر یک از نامزدها ممکن است برای خودشان برنامه‌ای داشته باشند که دارند، هر کدام برای خودشان ستادهایی داشته باشند که دارند، این ستاد ائتلاف برای مجموعه ائتلاف به صورت کلان تبلیغ می‌کند اما پس از آنکه نامزد واحد انتخاب شد، همه اینها متحد می‌شوند که برای آن نامزد واحد تلاش کنند و برای جذب آراء او همکاری و تعامل داشته باشند.

وی اضافه کرد: بخش کمیته اقشار ما هم شکل گرفته است که بخش مهم آن جوانان است،‌ احساس کردیم برای جوانان تلاش ویژه‌ای باید انجام دهیم از این رو ستاد جوانان ائتلاف پیشرفت شکل گرفته است. در عین حال به صورت کلان در قالب اقشار کمیته‌هایی تشکیل دادیم که ستاد جوانان این اقشار مختلف را جدا و برایشان حساب ویژه‌ای باز کردیم.

رئیس ستاد ائتلاف پیشرفت در ادامه سخنانش تصریح کرد: در بخش جوانان حتی ستادهای کمیته‌های شهرستانی ما هم شکل گرفته است؛ لازم است بگویم کل ستاد ما چه بخش کلان و چه کمیته‌ها و جوانان دو مرحله کار را در دو مقطع زمانی دنبال می‌کنند، کار اول‌شان این است که فعلاً برای حمایت از ائتلاف و برنامه‌های کلان ائتلاف و تقویت و توسعه آن و سامان دادن به ائتلاف اقدام به جذب آرای عمومی کنند و در مرحله دوم تجمیع این ظرفیت‌ها برای حمایت از فرد منتخب است. یعنی تمام برنامه‌ها برای تبلیغ فرد منتخب و حمایت از او تدوین می‌شود.

وی همچنین متذکر شد: همچنان برای ائتلاف امیدواری بالایی دارم و احساس می‌کنم ائتلاف پیشرفت ظرفیت بزرگی دارد. نام نهایی ائتلاف انتخاب شده و آن «ائتلاف برای پیشرفت» است. در کلمه پیشرفت همه چیز نهفته است. زمینه نامگذاری ما همان نامگذاری رهبر معظم انقلاب است که دهه چهارم انقلاب را دهه پیشرفت و عدالت نامگذاری کردند.

مظفر تأکید کرد: با انتخاب نامزد مقتدر و کارآمد و مقبول کارمان را پیش خواهیم برد و انشاءالله جامعه ما از دستاوردهای این ائتلاف بهره ببرد.

وی با یادآوری اینکه ائتلاف پیشرفت بر میثاق خود برای انتخاب فرد اصلح پافشاری دارد، تصریح کرد: عده‌ای در برداشتی اشتباه گفتند ما به دنبال صالح مقبول هستیم و دیگران به دنبال اصلح، این برداشت اشتباهی است که برخی عنوان می‌کنند، البته اصلح از نظر عده‌ای ممکن است فردی باشد و از نظر عده‌ای دیگر ممکن است فردی دیگری باشد. ما هم به دنبال اصلح هستیم. اگر چه در عالم حقیقت اصلح یکی است. اصلحی که مورد نظر ماست با توجه به گفتمان انقلاب، امام، رهبری و شهیدان و اسلام و با فرض اعتقاد به همه مبانی و ارزش‌های اسلامی است.

مظفر ادامه داد: معتقدیم فرد انتخاب شده با ظرفیت‌هایی که در اطراف خودش دارد، با سه نماد به خصوص، با سه شخصیتی که سه نماد فرهنگ، سیاست و مدیریت هستند، بیش از گذشته بتواند یک تعاملی را بین نخبگان ایجاد کند، امروز آزمون و خطا برای اداره کشور هزینه‌های فراوانی دارد، یکی از کارکردهای این ائتلاف همکاری، همفکری و تبادل‌نظر است و از تصمیمات فردی برای تشکیل کابینه، اداره امور کشور و تدوین برنامه‌ها جلوگیری می‌شود و امیدوارم هر چه به زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری نزدیک می‌شویم با شفافیت بیشتری بتوانیم جاذبه بیشتری را در آرای عمومی مردم ایجاد کنیم.

رئیس ستاد ائتلاف پیشرفت در پاسخ به سؤالی درباره نظرسنجی‌های انجام شده تا به امروز و نتایج آن، توضیح داد: نظرسنجی‌ها همچنان توسط چند مرکز نظرسنجی معتبر در کشور در حال انجام است و نمی‌گویم چه کسی در این نظرسنجی‌ها بالاتر و پایین‌تر است اما بالاخره در نظرسنجی‌ها برخی رشد بیشتری دارند و برخی رشد کمتری دارند،‌ در بعضی از استان‌ها برخی‌ها آرای بیشتری دارند و در بعضی استان‌ها آرای کمتری دارند، ما هم توجه به کلان آرا می‌کنیم و هم توجه به روند نظرسنجی که میزان پیشرفت نامزدها در چه مقطعی چگونه خواهد بود.

وی تأکید کرد: فعلاً تصمیم بر این است که هر سه کاندیدا ثبت‌نام کنند اما اینکه چه زمانی کاندیدای واحد اعلام خواهد شد با توجه به اینکه شرایط سیاسی جامعه ما سیّال است ما یک بخشی از تصمیم‌گیری نهایی را به بعد از ثبت‌نام موکول می‌کنیم که متناسب با اقتضا و شرایط محیطی بعد از ثبت‌نام تصمیم بگیریم. اما اینکه بعد از ثبت‌نام چه زمانی کاندیدای واحد اعلام شود، هنوز به توافق نرسیده‌ایم.

رئیس ستاد ائتلاف پیشرفت ادامه داد: جوانان یکی از مهمترین ارکان ستاد ائتلاف پیشرفت خواهند بود و به نظر می‌رسد تأثیرگذاری بالایی خواهند داشت. ما برای رأی اولی‌ها برنامه‌ریزی‌هایی انجام دادیم و فکر می‌کنیم یک میلیون و 300 هزار نفر رأی اولی داشته باشیم.

حسین مظفر در خاتمه تأکید کرد: بخش جوانان ستاد ائتلاف پیشرفت در مرحله آغازین شروع به کارش نسبت به جذب شش هزار جوان در سطح کشور اقدام کرده است و در حال فعالیت و همکاری با این ستاد هستند و همچنین بیش از 500 نفر از طلاب جوان نیز در کمیته طلاب ستاد جوانان سازماندهی شدند.

 به گزارش فارس، در این جلسه علی هاشمی به عنوان رئیس ستاد جوانان ائتلاف پیشرفت معرفی و اعلام شد که ستاد جوانان ائتلاف پیشرفت به صورت مستقل فعالیت می کند.

علی هاشمی رئیس ستاد جوانان ائتلاف پیشرفت نیز در این نشست خبری در پاسخ به پرسشی، گفت: ما مرکز و کل استان‌ها و حتی شهرستان‌ها را طبق کمیته‌هایی که توسط آقای مظفر اعلام شد، کمیته‌بندی کردیم و هم‌اکنون با توجه به همایش‌هایی که در آینده برگزار خواهد شد، زیر نظر ستاد کل برنامه‌هایمان را اعلام خواهیم کرد.
 
وی افزود: ما کل کشور را در ستاد جوانان ائتلاف پیشرفت به 52 استان تقسیم کردیم، به این صورت که 22 منطقه تهران را به 22 استان و کل استان‌های کشور که حدود 30 استان می‌شود را در نظر گرفتیم و در مجموع 52 استان را طراحی کردیم و هم‌اکنون نیز دوستان فعالیت خودشان را سطح گسترده آغاز کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها