امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34700
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۲
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از گاردین، جان مک کین سناتور ایالت آریزونا و کاندیدای سابق ریاست جمهوری از اظهارات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از گاردین، جان مک کین سناتور ایالت آریزونا و کاندیدای سابق ریاست جمهوری از اظهارات باراک اوباما درباره روسیه بعد از لغو دیدار روسای جمهوری دو کشور انتقاد کرد.

مک کین با اشاره به مجموعه اقداماتی که روسیه در برابر آمریکا انجام داده است گفت که مواضع اوباما علیه روسیه فاقد قاطعیت و بینش لازم بوده است.

رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه از بدتر شدن روابط مسکو و واشنگتن صحبت کرد اما گفت که روابط شخصی او با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه علیرغم مواضع ضد آمریکایی او بد نیست. اوباما همچنین گفت که پوتین مانند دانش آموزان آخر کلاس است که حرف گوش نمی‌کند.

مک کین در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز از این اظهارات اوباما انتقاد کرد و افزود: پوتین افسر سابق «ک‌گ‌ب» است که هیچ ملاحظه‌ای برای روابط با آمریکا قائل نیست، به سرکوب مردم روسیه، رسانه‌ها ادامه می‌دهد و خودکامه عمل می‌کند.

وی گفت: لغو دیدار اوباما با پوتین بعد از اعطای پناهندگی به ادوارد اسنودن از طرف روسیه یک اقدام نمادین بود.

وی تاکید کرد که آمریکا باید اقدامات بیشتری در برابر روسیه انجام دهد و همانند قانون مگینسکی اقدامات بیشتری علیه نقض حقوق بشر دولت روسیه اتخاذ کند، گرجستان را وارد سازمان ناتو کند و سیستم دفاع موشکی در اروپا را توسعه دهد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار