امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34715
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۳
تعداد بازدید: 91
مصطفی دلشاد تهرانی، مترجم و شارح نهج‌البلاغه در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره «لوح‌بینایی؛ ...

مصطفی دلشاد تهرانی، مترجم و شارح نهج‌البلاغه در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره «لوح‌بینایی؛ تحلیل تاریخ حکومت امام علی (ع) با تأکید بر نهج‌البلاغه» توضیح داد: این اثر یک کار تحلیلی براساس نهج البلاغه است که یک دوره تاریخی خاص را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد.

وی درباره محتوای کتاب توضیح داد: این اثر دارای یک بحث مقدماتی درباره تحولات پس از پیامبر (ص) و عصر خلفا چون ماجرای سقیفه با شرح وضعیت جامعه در عصر خلفا پس از امیرالمومنین (ع) است.

دلشاد تهرانی با تأکید بر اینکه مباحث بیعت امام علی (ع) و برنامه حکومتی ایشان نیز براساس متن نهج‌البلاغه در کتاب تشریح شده است، افزود: اصلاحات حکومتی امام علی (ع) و مخالفت‌ها و مقابله‌ها با ایشان و پس از آن جنگ جمل، صفین و نهروان و وقایع پس از آن نیز مدنظر قرار دادم.

این کارشناس نهج‌البلاغه نکته مهم متفاوت با دیگر آثار را نسبت به این کتاب، ارایه تحلیل‌های تاریخی براساس مباحث نهج‌البلاغه نه سخن مورخان برشمرد و گفت: بهترین فردی که پس از رحلت پیامبر (ص) می‌تواند مسایل را تحلیل کند خود امیرالمؤمنین (ع) است و بنابراین نهج‌البلاغه خود یک مرجع سنجش تاریخ محسوب می‌شود لذا هرکس که به این دوره تاریخی علاقه‌مند است می‌تواند از کتاب حاضر استفاده کند و کتاب دارای اقشار مختلف مخاطب است.

وی با اشاره به اینکه این اثر اکنون حروف‌چینی شده و تا پایان تابستان در 1300 صفحه منتشر خواهد شد، افزود:‌ کتاب حاضر از سوی نشر دریا به بازار کتاب می‌آید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها