امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۶:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34729
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۰۳
تعداد بازدید: 195
به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هاشم میرزاخانی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران در نشستی که با حضور تعدادی ...

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هاشم میرزاخانی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران در نشستی که با حضور تعدادی از اهالی رسانه در محل انجمن برگزار کرد گزارش عملکرد انجمن سینمای جوانان را از تیرماه سال 1389 تا 1391 با  رونمایی از کتابی به عنوان «ره توشه» و ارایه آن آغاز کرد و تاکید کرد: برای پیشرفت و تعالی نیاز بود تا زیرساخت‌ها به درستی فراهم شود و مهمترین فعالیت ما در حوزه زیر ساخت‌ها تقسیم بندی حوزه‌ها به چهار بود، از سوی دیگر بخش مالیات‌ها را به سرانجام مناسبی رساندیم و از معافیت مالیاتی که در این سالها بی‌بهره بودیم با همت دوستان و همکارانم بهره بردیم امروز بحث‌های مالی انجمن مشخص است.

انجمن بدهی مالی ندارد

وی درباره وضعیت حسابرسی دفاتر انجمن سینمای جوانان گفت: در برخی از استان‌ها شاهد سوءاستفاده‌های مالی بود و چند حساب شخصی وجود داشت که با دقت نظر توانستیم تمام حساب ها در کل کشور مسدود کنیم و سیستم حسابرسی را به درستی تغییر دهیم و اسناد حسابداری آماده کنیم  و امروز می‌توانم به جرات بگویم که انجمن سینمای جوان که در زمان بدهکار بود و حتی دو ماه بود حقوق پرسنل را پرداخت نکرده بود هیچ بدهی ندارد و تمام قراردادها را به موقع پرداخت کردیم.

وی در ادامه درباره سوددهی انجمن توضیح داد: در سالی که من انجمن را تحویل گرفتم یک موسسه زیان ده بود که با همکاری و دقت نظرو برنامه ریزی امروز شاهد سوددهی هستیم و فعالیت‌های مالی ما از منابع مختلف 5 برابر شده است و از حوزه‌های مختلف سعی کردیم به درستی عمل کنیم از جمله فروش فیلم به شبکه‌های مختلف تلویزیون، تفاهم نامه ادارات کل ، رصد کردن درست و به موقع درآمد ها و خرج ها  و... ما در بخش‌هایی امکاناتی داشتیم که متاسفانه بدون دقت دوستان مورد استفاده غیر قرار گرفته بود به طور مثال زمینی در اصفهان داریم که درصدد هستیم آن را بازپس بگیرم.

وی در ادامه گفت: ما تلاش کردیم سالن گناباد را تجهیز کنیم که تنها سالن نمایش این شهر به شمار می آید که با حمایت سینما شهر تجهیز شد. در همدان مجتمعی 6 طبقه مجزا داشتیم که آورده میلیاردی دارد که سعی کردیم بهینه از امکانات انجمن استفاده کنیم.

وی درباره تجهیز ستاد مرکزی توضیح داد: متاسفانه سالها بود که فعالیت عمرانی در ستاد مرکزی صورت نگرفته بود ما در وظایفمان نبود که فعالیت عمرانی انجام دهیم اما دیدیم باید صورت گیرد و تلاش کردیم با ساخت ساختمان مجهز به گالری و سالن نمایش و امکانات مناسب بتوانیم در این زمینه هم موفق عمل کنیم.

برخی دفاتر انجمن به بنگاه معاملات ملکی تبدیل شده بود

وی در ادامه تاکید کرد: متاسفانه در خصوص نظارت و توجه نسبت به فعالیت‌های دفاتر دقت نظر صورت نگرفته بود و در برخی از موارد با درآمد انجمن برای مدیرعامل ماشین خریداری شده بود ما با مجهز کردن دفاتر به سیستم رایانه و بستن حساب‌های مالی توانستیم به درستی عمل کنیم . در برخی از موارد درب دفاتر انجمن بسته بود و هیچ کاری صورت نمی‌گرفت با توجه به اتوماسیون توانستیم به خوبی این مشکل را مرتفع کنیم .

انجمن چند صد میلیون بدهی داشت که به سوددهی رسید

وی درباره افزایش بودجه انجمن توضیح داد: انجمن مغازه‌های متعددی دارد و سالن‌های نمایش در اختیار دارد از سوی دیگر ما بودجه تفاهم نامه را نسبت به سال‌های گذشته سه برابر کردیم و در سال 91 به بودجه 154 درصدی نسبت به سال 88 رسیدیم. انجمن چند صد میلیون بدهی داشت که پرداخت شد .

وی درباره نظارت بر عملکرد دفاتر گفت: ما در حوزه تولید سعی کردیم تمام تولیدات را جمع آوری کنیم متاسفانه ارقام تولیدی که به صورت آمار ارایه شده بسیار زیاد بود اما بیش از 200 فیلم از دفاتر به دست ما نرسید. به همین دلیل تلاش کردیم تا تولیدات را به صورت متمرکز و با دقت رصد کنیم .

وی در ادامه گفت: در بخش اداری مالی هیچ ساز و کاری وجود نداشت و سوابق افراد در حقوق‌هایشان دقت نمی‌شد سعی کردیم با براساس الگویی که از سازمان صدا و سیما آوردیم 20 گروه اداری داشته باشیم و فعالیت افراد مورد ارزیابی درست قرار گیرد.

هدف اصلی جشنواره‌ها استعداد یابی و حمایت از جوانان

وی درباره جشنواره‌ها تاکید کرد: جشنواره‌های منطقه‌ای برای استعدادیابی و توجه به جوانان برگزار شد . سعی کردیم جشنواره را در استان‌هایی برگزار کنیم که دیده شود. در کنار جشنواره کارگاه آموزشی برگزار کردیم و تنها به استعداد یابی توجه داشتیم تا بلندگو یا تریبون ما باشد. تلاش کردیم از آثار بعدی فیلمساز حمایت کنیم تا مشوق مناسبی برای فیلمساز باشد. سطح کیفی فیلم‌ها را به HD ارتقاء دادیم و امروز شاهد پیشرفت در حوزه نمایش فیلم به صورت دیجیتال هستیم.

فیلمساز معضلی را با راه حل به نمایش بگذارد/ با سیاه نمایی مخالفم

وی درباره سیاه نمایی در آثار کوتاه گفت: به عقیده من فیلم کوتاه یک رسانه مؤثر است من از ابتدا گفتم آثاری که مروج سیاهی در جامعه هستند و مشکلات را بدون ارایه راه حل تنها بزرگنمایی می‌کنند حمایت نمی‌کنم .

وی درباره نمایش فیلم‌ها و دیدن شدن آثار گفت: تلاش کردیم تا در برنامه کلاکت آثار برتر و در خور توجه دیده شود و کنداکتور دائمی برای فیلم‌های کوتاه ایجاد شد. شبکه سه نیز فیلم‌های قرآنی و جشنواره نماز و نیایش را به نمایش گذاشت تا این فرهنگ در خانواده‌ها رواج یابد البته هنوز جای کار دارد که باید فعالیت‌های مناسب صورت گیرد. پاتوق فرهنگی فیلم کوتاه در فرهنگسرای ارسباران تاسیس شد و سینما آزادی و سپیده نیز فیلم‌های کوتاه را به نمایش گذاشت.

فیلمسازان بیش از 350 میلیون تومان به انجمن بدهکارند/ 4 قرارداد ما به ثمر نرسید

وی درباره بدهی فیلمسازان به انجمن و تولیدات در دهه 70 گفت : در حوزه تولید 200 یا 300 پرونده وجود دارد که بودجه در سال 76 داده شده اما فیلمی تولید نشده است بیش از 350 میلیون تومان به انجمن بدهکار هستند برخی از افراد به صورت رایگان در دفاتر انجمن فیلمسازی تدریس کردند اما عده‌ زیادی هنوز بدهی‌های خود را ارایه ندادند. ما در کل 4 قرارداد بستیم که به ثمر نرسید سه قرارداد قبل از آنکه سفته‌ها را به اجرا بگذاریم تسویه کردند و یک قرارداد هم در شرف تسویه است. مطلع هستم که در فارابی بیش از 20 میلیارد تومان بدهی وجود دارد.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران در ادامه گفت: اولین کاری که در دفاتر انجمن صورت دادیم نیازسنجی بود و بعد براساس ترم‌های آموزشی تلاش کردیم تا دفاتر را تجهیز کنیم و این تجهیزات در دفاتر به درستی در اختیار هنرجویان قرار می‌گیرد. و از طریق سامانه ERP تجهیزات کنترل می‌شود تا به درستی از آنها استفاده شود.

وی درباره تولیدات دفاتر انجمن تاکید کرد: کل دفاتر دارای شورای فیلمنامه هستند که پیش از این نبود و تمام افرادی که فیلمنامه به دفاتر ارایه می‌دهند می‌توانند مراحل آن را مطلع شوند و بدانند در چه مرحله است در حمایت از آثار شاخصه‌های مختلفی وجود دارد ما در سه ماه اول سال به جز تولید آثار فاخر 150 میلیون تومان بودجه برای حمایت براساس نوع فعالیت دفاتر ارایه شده است.  حمایت به گونه‌های مختلف صورت می‌گیرد حمایت‌های آماتوری که تنها تجهیزات به آنها داده می شود و برخی از کارها را تا مبلغ 500 هزار تومان کمک هزینه پرداخت می‌کنیم .

وی در ادامه در سه سال و 25 روزی که در انجمن بوده است از تیرماه 89 تاکنون بیش از 2500 فیلم تولید شده است و 56 فیلم فاخر و خوب با بودجه 254 میلیون تومانی ساخته شد که فیلمسازان حرفه‌ای آن را تولید کردند. 

50 درصد فیلمنامه‌های برتر قابلیت تولید دارد

میرزاخانی خانی درباره انتشار کتاب و نشر توضیح داد: آثار برگزیده جشنواره‌ها را به صورت کتاب  فیلم نوشت منتشر کردیم و 50 درصد از آنها قابلیت تولید داشت که با نویسندگان‌اثار صحبت کردیم اغلب آنها مایل به تولید فیلم توسط خودشان بود که تا کنون می توان گفت بالغ بر 15 فیلم از هر کتاب به مرحله تصویب و تولید رسیده است. و در تلاش هستیم تا مجوز نشر مخصوص انجمن سینمای جوانان بگیریم تا نیاز به شابک نداشته باشیم.

وی درادامه به بحث آموزش اشاره کرد و گفت: در بحث آموزش تلاش کردیم تا از اساتید خوب بهره ببریم و با استفاده از آقای ربیعی خواستیم تا طراحی درستی برای آموزش داشته باشند و ایشان با توجه به مباحث عمومی و تخصصی سعی کردند دوره‌ای را طراحی کنند که برای علاقمند کاربرد مناسب داشته باشد و به صورت هماهنگ استاد بداند که در جلسات متعدد باید چه مباحثی را تدریس کند.

ربیعی در ادامه نشست تاکید کرد: ما به جرات می توانیم بگوییم در سطح آسیا و اقیانوسیه کار منحصر به فردی در زمینه آموزش انجام دادیم و روی مدلی کار کردیم که در دنیا از آن بهره گرفته است. فصل نوینی در آموزش داریم و انیمیشن را در برنامه آموزشی قرار دادیم که در صورت حد نصاب افراد برای آموزش دفاتر را تجهیز خواهیم کرد.

در شهرهای بزرگ ماهانه 40000 تومان برای آموزش در نظر گرفته شده است

میرزاخانی در انتقاد از ارایه هزینه آموزش گفت: در چهار شهر بزرگ مانند مشهد، تهران، اصفهان و شیراز هزینه آموزشی برای 15 ماه 780 هزار تومان در نظر گرفته شده است که هر ماه 40000 تومان است که مبلغ ناچیزی است ما از اساتیدی چون هادی مقدم دوست، اسفندیار شهیدی، عبدالحسینی، پاسدار، و... بهره می بریم گاهی هم  از تهران اساتید را به شهر های مختلف می فرستیم.

از سوی دیگر در دفاتر A 585 هزار تومان ، دفتر B  480 هزار تومان و دفاتر C 375 هزار تومان برای یکسال و سه ماه در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه  تاکید کرد: برخی از کلاس‌ها به صورت سه ماه و تنها کارگردانی در نظر گرفته شده است که سه ماه 70 هزار تومان مبلغ آن است . مواردی مانند یاسوج هم با توصیه مدرسین 50 درصد تخفیف ما و 35 درصد مدیرکل ارشاد تخفیف داد.

میرزاخانی در ادامه درباره اساتید گفت: ما از اساتید مجرب بهره بردیم تا سطح علمی و آموزشی هنرجویان را به خوبی بتوانیم بالا ببریم.

وی در خاتمه تاکید کرد: ما دفاتر انجمن را اضافه نکردیم و در حال حاضر 59 دفتر فعال داریم که به درستی و براساس نیازهایشان تجهیز شده اند.

هاشم میرزاخانی در پاسخ به این سوال که دردولت  یازدهم همکاری خواهید کرد یا خیرگفت: هدف ما خدمت به جوانان است و ما سربازیم .
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها