امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34738
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۱
تعداد بازدید: 179
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی ویژگی‌های یک وزیر صالح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی ویژگی‌های یک وزیر صالح را برشمرد که متن این یادداشت به شرح ذیل است:
 
ویژگی‌های یک وزیر صالح
الف- در عرصه اعتقادی:
1- پیرو اسلام ناب محمدی و معتقد به مبارزه برنامه محور با فقر و فساد و تبعیض باشد.

2- التزام عملی به ولایت فقیه و اطاعت از رهبری از ویژگی‌های برجسته او باشد.

3- از توانمندی لازم در تبیین مسائل حول محوریت ارزش‌های اسلامی و انقلابی برخوردار باشد.

4- از سلامت نفس و پایبندی به اخلاق اسلامی برخوردار بوده و مدافع ارزش های اسلامی و انقلابی باشد.

5- دیدگاه سیاسی او برگرفته از اسلام ناب و در برابر دشمن چون کوه استوار و مقاوم باشد.
 
ب – در عرصه سیاسی و فرهنگی
6- راه‌های نفوذ دشمن را بشناسد و برای مقابله با آن‌ها در گسترة کاری خود برنامه داشته باشد.

7- رهنمودها و آموزه های سیاسی و فرهنگی مقام معظم رهبری چراغ پرفروغ منش و روش سیاسی او باشد.

8- از قدرت بالا در تبیین مسائل سیاسی و فرهنگی حول محوریت ولایت فقیه برخوردار بوده و پایبندی خود را در عمل به اثبات رسانده باشد.

9- حفظ منافع ملی، امنیت ملی و وحدت ملی سرلوحه تمام تصمیم گیری‌های او باشد.

10- دشمن شناسی و مقاومت شجاعانه و برنامه محور در برابر دشمن از ویژگی های برجسته او باشد.
 
ج – در عرصه اجرایی:
11- از پشتکار و سخت کوشی لازم برخوردار بوده و با توجه به شرایط کنونی کشور خستگی ناپذیر باشد.

12- نگاه های آرمان گرایانه بدون توجه و شناخت کامل به واقعیت های موجود موجب از دست دادن فرصت ها می‌گردد بر این اساس به روز بودن دیدگاه های کاری وزیر و تدوین برنامه‌ها بر اساس واقعیت‌های جاری از مهمترین برجستگی‌های کاری وزراء پیشنهادی است.

13- از قدرت خلاقیت و برنامه ریزی بالا برخوردار بوده و شعار ارزشمند ما می‌توانیم محور اصلی برنامه ریزی های او باشد.

14- قطع وابستگی به بیگانه از طریق برنامه های خود اتکایی و بستن راه های تسلط دشمن محور اصلی سیاستگذاری یک وزیر موفق و کارامد است.

15- راه شکوفایی و سرافرازی ایران اسلامی از مسیر قطع امید به قدرت های سلطه گر می گذرد، نقاط درخشنده کشور در عرصه فعالیت های صلح آمیز هسته ای و افزایش توان دفاعی در همین راستا شکل گرفته است که لازم است این شیوه برنامه ریزی سرلوحه کار همه وزرای کابینه قرار گیرد و این تنها با انتخاب وزیرانی ممکن است که اتکا به سرمایه عظیم انسانی و طبیعی جمهوری اسلامی باور قلبی آن ها باشد.

16- در دنیای پیچیده و صنعتی امروز برخورداری از تخصص بالا و آشنایی با علوم و فنون روز و کشف راه‌های ورود علم و فناوری به چرخه توسعه و پیشرفت کشور با توجه به دگرگونی و رخدادهای عظیم در 2 و 3 دهه اخیر لزوم بهره‌گیری از نیروهای با توانمندی علمی بالا را در جهت افزایش قدرت علمی کشور می‌طلبد؛ بر این اساس قدرت خلاقیت و اقدامات نوآورانه از ویژگی‌های بارز وزرای کابینه در شرایط کنونی کشور است.

17- قدرت برنامه‌ریزی و خلاقیت اگر مزین به دردمندی و محرومیت‌گرایی نباشد عملاً در خدمت اقشار مرفه و بی درد بکار گرفته می‌شود بر این اساس دردمندی و دلسوزی به حال محرومان از مهمترین ویژگی‌های برنامه‌ریزی است که وزرای کابینه می بایست در عمل به آن پایبند باشند.

18- هر یک از وزرای کابینه می‌بایست برای مقابله و خنثی‌سازی تحریم‌های دشمن در شرایط کنونی و در شرایط سخت و دشوار کشور برنامه عملیاتی و امید بخش داشته باشند.

19- گرانی، تورم و بیکاری سه مشکل اصلی کشور است که هر یک از وزراء کابینه می‌بایست در گسترده کاری خود در جهت مهار و مقابله با آن‌ها برنامه عملیاتی و قابل اجرا داشته باشند.

20- تدوین برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت بر اساس واقعیت موجود جامعه و در راستای حل مشکلات مردم و نحوه مقابله با دشمن و توسعه و پیشرفت کشور از ضروریات کاری هر یک از وزرای کابینه پیشنهادی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها