امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34745
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 147
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کمیته ویژه کابینه رژیم‌صهیونیستی روز یکشنبه با آزادی 26 نفر از اسرای فلسطینی موافقت کرده و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کمیته ویژه کابینه رژیم‌صهیونیستی روز یکشنبه با آزادی 26 نفر از اسرای فلسطینی موافقت کرده و لیست نهایی این اسرا را تائید کرد.

این اولین گام از آزادی اسرای فلسطینی‌ای است که قرار است در چارچوب مذاکرات سازش و به عنوان امتیاز اسرائیل به تشکیلات خودگردان، آزاد شوند. در مجموع قرار است 104 اسیر فلسطینی در چند مرحله آزاد شوند.

آزادی اسرای فلسطینی، توقف شهرک‌سازی‌ها و مبنا قرار گرفتن مرزهای سال 1967 در مذاکرات، سه شرط اصلی‌ای بود که «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان برای ورود به این گفت‌وگوها تعیین کرده بود. عباس در سال 2010 در اعتراض به شهرک‌سازی‌های صهیونیست‌ها در کرانه باختری، از مذاکرات خارج شده بود.

دور جدید این مذاکرات در حالی قرار است این هفته رسما بین نمایندگان رژیم‌صهیونیستی و تشکیلات خودگردان آغاز شود که صهیونیست‌ها با میانجیگری «جان کری» وزیر خارجه آمریکا و با وعده آزادی اسرای فلسطینی عباس را راضی کرده‌اند که بدون توقف شهرک‌سازی‌ها، مذاکرات آغاز شود.

اسرائیلی‌ها در روند آزادی اسرا هم تنها به آزادی بخش کوچکی از اسرای فلسطینی بسنده کرده است. 104 اسیری که قرار است نهایتا تا پایان مذاکرات آزاد شوند، کسانی هستند که پیش از امضای معاهده اسلو در سال 1993 بازداشت شده‌اند. با این حال، چند هزار اسیر فلسطینی که سال‌هاست در زندان‌های اسرائیل به سر می‌برند، همچنان در حبس باقی خواهند ماند.

هرچند صهیونیست‌ها ادعا کرده‌اند که حاضرند در زمینه ارضی نیز امتیازات بزرگی به تشکیلات خودگردان دهند، اما حتی مبنا قرار گرفتن مرزهای 1967 را نیز نپذیرفته‌اند و عملا عباس در شرایطی وارد مذاکرات با صهیونیست‌ها شده که عملا هیچ‌یک از پیش‌شرط‌های وی عملی نشده است.

انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها