امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3475
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۴
تعداد بازدید: 151
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس آقای لوکا جانسانتی سفیر ایتالیا در تهران بعد ازظهر امروز یکشنبه با علی لاریجانی ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس آقای لوکا جانسانتی سفیر ایتالیا در تهران بعد ازظهر امروز یکشنبه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به ارتباطات تاریخی و فرهنگی میان دو ملت گفت: مردم ایران همواره نگاهی مثبت و دوستانه به ایتالیا داشته‌اند.

وی در همین راستا با بیان پیشینه خوب همکاری‌های پارلمانی نزدیک دو کشور افزود:‌ توسه و گسترش همکاری‌های پارلمانی میان مجالس ایران و ایتالیا می‌تواند در روابط رسمی فیمابین تأثیری مثبت بگذارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تحریم‌های صورت گرفته علیه کشورمان را بی‌نتیجه خواند و تصریح کرد: تصمیم به تحریم‌های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران باعث از دست دادن فرصت‌های اقتصادی و تجاری زیادی برای شرکت‌های اروپایی شده است.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش پیروی بعضی کشورهای اروپایی از سیاست‌های قدرت‌های جهانی در خاورمیانه را اشتباه خواند و با بیان اینکه کشورهای زورگو در تحولات منطقه نقشی مخرب دارند، ابراز امیدواری کرد، اتحادیه اروپا نقشی مثبت در برقراری ثبات و آرامش در منطقه ایفاد کند.

در ادامه این دیدار اقای لوجانسانتی سفیر ایتالیا در تهران نتایج انتخابات اخیر در پارلمان ایتالیا را فرصتی باری ارتقاء سطح همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و پارلمانی میان مجالس دو کشور دانست و افزود: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد گسترش و توسعه ارتباطات فیمابین باشیم.

وی در پایان با ابراز خرسندی از مأموریت خود در کشورمان گفت‌وگو و مذاکرات میان جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا را فرصتی برای درک و شناخت مواضع و ایجاد تفاهم متقابل دانست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها