امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۲۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3477
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۱۲
تعداد بازدید: 141
غلامرضا رضایی در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: تا ساعت 14روز پنجشنبه تقریبا 61 درصد از ظرفیت‌هایی که ما اعلام کردیم تکمیل شده بود و امروز تصمیم ...

غلامرضا رضایی در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: تا ساعت 14روز پنجشنبه تقریبا 61 درصد از ظرفیت‌هایی که ما اعلام کردیم تکمیل شده بود و امروز تصمیم می‌گیریم که آیا ظرفیت‌های بعدی را اعلام کنیم یا خیر؟

وی ادامه داد: هم اکنون 30 درصد ظرفیت‌ها خالی است و باید با استان‌ها تماس بگیریم و استان‌هایی که اعلام نیاز کنند و دقیقا اعلام کنند که به چه تعداد ظرفیت نیاز دارند اولویت در اختیارشان قرار می‌دهیم.

معاون حج سازمان حج در خصوص قیمت‌های نهایی امسال گفت: قیمت قطعی هزینه‌های امسال 9 تا 12 میلیون تومان است و دولت اولویت‌هایی را که برای هزینه‌های ارز مرجع دارد اولویت‌های واجب‌تری نسبت به اولویت اختصاص ارز مرجع به حج است.

رضایی افزود: حج تمتع یک مقوله واجب است که یکی از واجبات آن استطاعت مالی است و هرکسی که این توانایی مالی را دارد برای رفتن اقدام می‌کند و دولت موظف نیست که برای حج زائران ارز مرجع اختصاص دهد.

وی خاطرنشان کرد: در سال 84 نام سپرده‌گذاری، سپرده‌گذاری علی‌الحساب برای ثبت نام حج بوده است که همه نیز از این موضوع اطلاع داشتند و این حساب‌ها نیز به نام خود شخص و به نام ذینفع بوده است که و نه در حساب سازمان پولی وارد می‌شد و نه سودی برای سازمان داشته است.

معاون حج سازمان حج و زیارت افزود: سازمان متعهد شده بوده که بعد از اینکه قیمت روز برای اعزام بدست آمد آن را اعلام کند ممکن است در سال‌های بعد که ما هزینه را اعلام می‌کنیم آن استطاعت از شخص ساقط شود و اگر استطاعت ساقط شود حکم شرعی آن را باید از مراجع تقلید بپرسند در هر صورت شخص با ثبت نام اولیه و قیمتی که پرداخت می‌کند مستطیع نمی‌شود و همه در زمان اعزام یک یا دوبرابر ان را پرداخت می‌کنند.

رضایی ادامه داد: امسال قیمت همه چیز در ایران تغییر کرده است و اگر کسی  استطاعت آن را نداشته باشد می‌تواند آن را برای سال‌های بعد نگه‌دارد و حق آنها برای سال‌های بعد محفوظ است.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها