امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34771
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 197
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المنار»، یک منبع ‌امنیتی آگاه در وزارت کشور اعلام کرد که از صبح امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المنار»، یک منبع ‌امنیتی آگاه در وزارت کشور اعلام کرد که از صبح امروز دوشنبه، تحصن‌ طرفداران «محمد مرسی» رئیس‌جمهور برکنار شده در میدان‌های «رابعة العدویة» و «النهضة» برچیده خواهد شد.

این منبع افزود که «محمد ابراهیم» وزیر کشور مصر، ظهر یکشنبه با تعدادی از معاونانش طی جلسه‌ای به بررسی این مسئله پرداخت و در نهایت توافق شد که صبح امروز دوشنبه، مهلت نهایی تحصن‌کنندگان است و قرار است به این اعتصاب‌ها پایان داده شود.

وی افزود در این نشست به وزیر گزارش‌هایی درباره تعداد معترضان، سلاح‌های آنها و تعداد زنان و کودکان و ...ارائه شد. سپس مقرر شد که در برچیدن این تحصن‌های اعتراض آمیز، نیروهای امنیتی با پشتیبانی خودروهای زرهی و لباس‌های ضد گلوله وارد عمل شوند.

این منبع تاکید کرد که این اقدام با محاصره معترضان، ممانعت از خوردن و آشامیدن آنها آغاز می‌شود و سپس به آنها درباره تداوم این اعتراض‌ها با آب‌های فشار قوی و تیرهای هوایی هشدار داده خواهد شد. زیرا وزارت کشور بر ضرورت عدم خونریزی برای پایان دادن به این اعتراض‌ها تاکید دارد و قرار است بدون استفاده از خشونت این تحصن‌ها جمع شوند.

از سوی دیگر، «الیوم السابع» به نقل از یک مقام امنیتی مستقر در خیابان «النصر» در نزدیکی محل تحصن طرفداران مرسی در میدان رابعة العدویة نوشت که این نیروها هیچ دستوری مبنی بر تحرک نیروهای امنیت مرکزی برای پایان دادن به تحصن معترضان در این میدان دریافت نکرده‌اند.

این درحالی است که 3 خودروی زرهی امنیت مرکزی مصر در ابتدای جاده خیابان النصر که به محل تحصن معترضان منتهی می‌شود و در نزدیکی باشگاه راه‌ آهن، مستقر شده‌اند.

از سوی دیگر شبکه ماهواره‌ای الجزیرة از تحرک 34 تیم از امنیت مرکزی در جاده مصر – اسکندریه و حرکت آنها به سوی میدان رابعة العدویة خبر می‌دهد.

انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها