امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34772
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری سما، «محمود عباس» در دیدار با «عیسی قراقع» وزیر امور اسرای فلسطین در مقر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری سما، «محمود عباس» در دیدار با «عیسی قراقع» وزیر امور اسرای فلسطین در مقر ریاست تشکیلات خودگردان در رام‌الله، تاکید کرد که آزادی اسرای فلسطینی شامل 104 اسیری است که پیش از سال 1994 آزاد شده‌اند.

وی افزود همه اسرایی که پیش از سال 1994 به اسارت درآمده‌اند اعم از اسرای قدس و اراضی 48 طی چهار مرحله در آینده آزاد خواهند شد و هیچ اسیری نیز تبعید نخواهد شد.

وی همچنین بر تداوم تلاش برای آزادی همه اسرا تاکید و تصریح کرد که قضیه اسرا در اولویت رهبران فلسطینی قرار دارد.

قراقع نیز گفت که به طرف فلسطینی به طور رسمی ابلاغ شده است که 26 اسیر فلسطینی روز 13 ماه جاری آزاد خواهند شد و در مقر ریاست تشکیلات خودگردان از سوی عباس مورد استقبال قرار خواهند گرفت.

کمیته ویژه کابینه رژیم‌صهیونیستی روز یکشنبه با آزادی 26 نفر از اسرای فلسطینی موافقت کرده و لیست نهایی این اسرا را تائید کرد.

این اولین گام از آزادی اسرای فلسطینی‌ای است که قرار است در چارچوب مذاکرات سازش و به عنوان امتیاز اسرائیل به تشکیلات خودگردان، آزاد شوند. در مجموع قرار است 104 اسیر فلسطینی در چند مرحله آزاد شوند.

آزادی اسرای فلسطینی، توقف شهرک‌سازی‌ها و مبنا قرار گرفتن مرزهای سال 1967 در مذاکرات، سه شرط اصلی‌ای بود که «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان برای ورود به این گفت‌وگوها تعیین کرده بود. عباس در سال 2010 در اعتراض به شهرک‌سازی‌های صهیونیست‌ها در کرانه باختری، از مذاکرات خارج شده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها