امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34774
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الشرق الجدید، میشل عون، رئیس جریان ملی آزاد لبنان در دومین روز از سفر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الشرق الجدید، میشل عون، رئیس جریان ملی آزاد لبنان در دومین روز از سفر خود به شهر زحله با المطران منصور حبیقه سراسقف مسیحیان مارونی در این شهر دیدار کرد.

المطران در این دیدار تاکید کرد که آغاز به کار نهادهای قانون گذاری و اجرایی در لبنان و همچنین پر شدن خلأ سیاسی در حوزه های تصمیم گیری کشور نباید بیش از این به تعویق افتد.

میشل عون در ضیافت شامی که شب گذشته دستگاه قضایی زحله برای وی تدارک دیده بود، تاکید کرد: دولت تحمیلی یا دولت تکنو کرات کشور را به ویرانی سوق می دهد.

از زمان استعفای نجیب میقاتی، نخست وزیر سابق لبنان، برخی جریان های سیاسی این کشور، شعار روی کار آمدن یک دولت تکنوکرات و بی طرف را مطرح کرده اند که با وجود فضای سیاسی خاص لبنان، تحقق این شعار بعید به نظر می رسد.

این مساله موافقان و مخالفانی در محافل سیاسی لبنان دارد و جریان ملی آزاد به رهبری میشل عون به عنوان بزرگترین جریان مسیحی لبنان، از مخالفان و منتقدان این طرح است.

میشل عون سخن گفتن از تشکیل دولت بی طرف و غیر سیاسی در کشور را امری خلاف منطق و غیر قانونی می داند و معتقد است چنین دولتی توانایی مقابله با چالش های داخلی و خارجی را ندارد.
انتهای پیام/ر
 
برچسب ها:
آخرین اخبار