امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34787
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 67
یک منبع نظامی ارتش سوریه که به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید ...

یک منبع نظامی ارتش سوریه که به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که عقب نشینی یگان‌های ارتش سوریه در برخی از مناطق و نقاط ریف ادلب در شمال غربی سوریه از جمله تاکتیک‌های ارتش سوریه برای جذب عناصر مسلح و سپس هدف قرار دادن آنها و در عین حال تنظیم دیگر باره صفوف ارتش سوریه در این مناطق است.

این منبع آگاه نظامی در ادامه تاکید کرد که تمام این تاکتیک‌ها در واقع زمینه و مقدمه عملیات آینده ارتش سوریه در چارچوب استراتژی به دست گرفتن کنترل تمام مناطق ریف ادلب تا ریف لاذقیه است که هر روز نیز شاهد پیشروی عیان و آشکار ارتش سوریه در این مناطق است.

وی تاکید کرد: برخلاف آنچه تاکنون در برخی رسانه‌ها و پایگاه‌های اطلاع رسانی منتشر شده، یگان‌های ارتش سوریه نه به خاطر حفظ جان نظامیان و نیروهای خود و نه از بیم حملات گروه‌های مسلح منطقه‌ای را تخلیه و یا از آن عقب نشینی نمی‌کند. به همین دلیل از همه درخواست می‌کنیم که اندکی صبر پیشه کنند و از برخی طرف‌ها نیز خواست از دخالت در امور نظامی مربوط به ارتش خودداری کنند، چون ماهیت و ساختار هر نبرد و هر منطقه اقتضا می‌کند، ارتش و نیروهای مسلح سوریه تاکتیک خاصی را به اجرا بگذارد و به همین دلیل از همه می‌خواهیم که در استراتژی‌های نظامی ارتش خودداری کنند، چراکه امکان تشریح و تفهیم بسیاری از این استراتژی‌ها واقعا ممکن نیست.

این منبع آگاه در ادامه توضیح داد که یگان‌های ارتش سوریه تمام مقرها و مراکز تجمع افراد مسلح در شماری از مناطق ریف ادلب را هدف قرار داده و منهدم کردند و ده‌ها فرد مسلح را نیز به قتل رسانده و زخمی کردند.

منبع فوق مهمترین مناطق مورد حمله یگان‌های ارتش سوریه در ریف ادلب را القیسیة، معرتمصرین، الهبیط، ابلین، سراقب، کفرلاته، مجدلیا، بنش، سرمین، معرة النعمان، الرامی، حیش و کفر رومة دانست و تاکید کرد که در جریان این عملیات‌ها ده‌ها فرد مسلح کشته و زخمی شدند و تجهیزات نظامی آنها منهدم شد.

وی در پایان تاکید کرد که نیروهای ارتش سوریه یک گروه تروریستی وابسته به گروه «جبهه النصره» در شهرک «الرامی» را هدف قرار داد و تمام عناصر آن را به قتل رساند و زخمی کرد. این گروه اقدام به غارت و چپاول اهالی این منطقه‌ کردند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها