امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۸:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34789
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 68
حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  ...

حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  این تلقی که باید مجلس به کل کابینه روحانی یک‌دست رای بدهد، را غیر قابل قبول دانست و گفت: مجلس بر اساس وظیفه قانونی خود عمل کرده و به وزرای که داری صلاحیت لازم باشند، رای اعتماد خواهد داد.

وی با بیان اینکه اگر برخی بگویند باید مجلس به کل کابینه و تمام 18 نفر رای بدهد، ادعایشان توهین به مجلس و نمایندگان است، تاکید کرد: اگر چنین درخواستی از مجلس داشته باشند، به جایگاه قانونی مجلس توهین کرده‌اند چراکه قانون اساسی چنین اختیاری را به مجلس داده است که صلاحیت وزرای پیشنهادی را مورد بررسی قرار دهند.

موسوی افزود: مجلس حتی اگر بخواهد بر اساس وظیفه قانونی خود به کل کابینه آقای روحانی رای اعتماد ندهد، این حق برایش محفوظ است و در این صورت نمی‌توان ایرادی به مجلس گرفت چرا که مجلس به عنوان یک قوه مستقل در راس امور است.

نماینده مردم فلاورجان در پایان با بیان اینکه مجلس بنا دارد با دولت آینده تعامل داشته باشند، گفت: بدیهی است وزرای پیشنهادی که تعهد و تخصص لازم را نداشته باشند از فیلتر مجلس عبور نخواهند کرد و اعلام موضع در قبال فتنه88 مهمترین شاخصه تعهد به انقلاب اسلامی است.

وی افزود: کسانی که در فتنه 88 بودند، یا در قبال فتنه سکوت کردند نباید  از مجلس رای اعتماد بگیرند که به نظر می‌رسد حداقل چهار وزیر موفق به کسب رای اعتماد از مجلس نخواهند شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها