امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3480
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۱۲
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علی‌اکبر ولایتی صبح امروز در هشتمین جشنواره آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی افزود: مقام استاد در تمدن ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علی‌اکبر ولایتی صبح امروز در هشتمین جشنواره آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی افزود: مقام استاد در تمدن ایرانی- اسلامی بسیار بالا بوده است که امیدواریم این مقام دوباره احیا شود.

وی ادامه داد: در گروه علوم انسانی، با توجه به شرایط ایران و اسلام نیازمند تغییر هستیم چرا که یکی از زیانهایی که دیده‌ایم جدایی حوزه و دانشگاه بوده است.

مشاور مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه دانش را باید بومی سازی کنیم، گفت: پژوهش نیز در کنار دانش باید بومی شود شاید دانس و پژوهش به طور کلی یکسان باشد اما جهان‌بینی‌های آن متفاوت است و بستگی دارد به اینکه چگونه به انسان نگاه شود.

ولایتی تصریح کرد: انسان به عنوان اشرف مخلوقات از سوی اسلام مطرح است و از سوی فرهنگ غربی و فلسفی حیوان ناطق معرفی می‌شود.

وی ادامه داد: در مکتب اسلام و حکمت ایرانی، انسان خلیفه خداست و اگر با این دید و جهان‌بینی به علم و آموزش نگاه کنیم، دیدگاه ما به استاد در هر رشته‌ای از پزشکی گرفته تا غیر پزشکی متفاوت می‌شود.

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری افزود: باید در علوم انسانی جهان‌بینی ایرانی و اسلامی جایگزین جهان‌بینی فرنگی شود چرا که موضوع واحد اما نگرش‌ها متفاوت است.

ولایتی تصریح کرد: باید علم را بر اساس حکمت ایرانی و اسلامی هم بیاموزیم و هم آموزش دهیم.

وی گفت: اگر حکمت ایرانی و اسلامی با هم ادغام شود، معرفت در تمام مراکز علمی ارزشمند شده و دارای روح می‌شود.

ولایتی گفت: کارهای پژوهشی در سالهای اخیر و تحول در نظام پژوهشی و آموزشی بسیار ارزشمند بوده است و نشان می‌دهد دانشجویان به این سمت سوق داده شده‌اند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار