امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۹:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34801
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 58
محمدحسین بازگیر امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در خرم‎آباد گفت: آتش سوزی که به مدت چهار روز منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم‎آباد را در بر گرفته بود با ...

محمدحسین بازگیر امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در خرم‎آباد گفت: آتش سوزی که به مدت چهار روز منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم‎آباد را در بر گرفته بود با تلاش بی وقفه و شبانه روزی ادارات محیط زیست سلسله، نور‎آباد، سفید کوه خرم‎آباد و نیروهای ادراه‎کل اعم از محیط‎بان و کارمندان اداری به همراه نیروهای اداری شهرستان سلسله به سرپرستی فرمانداری و اداره منابع طبیعی و... شهرستان سلسله توانستیم آتش را مهار کنیم.

منطقه قلایی در شهرستان سلسله یکی از بزرگ‌ترین رویشگاه‌های درختان گال از خانواده بلوط در کشور است.

درخت گال یا مازوج نوعی متابولیک ثانویه درخت بلوط است که عوامل متعددی چون زنبورها، کنه‌ها و یا باکتری‌ها سبب ایجاد آن می‌شود.

مازوج کاربردهای بسیاری دارد که می‌توان به عنوان تثبیت کننده و پیش زمینه برای صنایع رنگرزی و درمان ناراحتی‌های گوارشی از آن استفاده کرد.

لازم به ذکر است که اداره‎کل محیط زیست لرستان با مجهز بودن به وسایل اطفای حریق (کپسول‎های سبک قابل حمل)نقش بیشتری در خاموش نمودن این آتش سوزی ایفا نمود، امیدواریم که مردم خوبمان هنگام وقوع چنین آتش‎سوزی‎ها در اسرع وقت با شمارهای گویای ادارات‎کل محیط زیست تماس بگیرید، تا شاهد از بین رفتن درختان بلوط نباشیم.
انتهای پیام/2304/ن20
برچسب ها:
آخرین اخبار