امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3481
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۱۲
تعداد بازدید: 155
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، رستم قاسمی در حاشیه دیدار  با وزیر توسعه ترکیه اظهار داشت: خط ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، رستم قاسمی در حاشیه دیدار  با وزیر توسعه ترکیه اظهار داشت: خط لوله نهم سراسری گاز ایران از اهواز تا دهگلان در حال تکمیل است و با توافق با شرکت‌های ترکیه‌ای این خط لوله به مرز بازرگان خواهد رسید که قرارداد نهایی این توافقنامه به زودی نهایی می‌شود.

وزیر نفت افزود: شرکت‌های بخش خصوصی ترکیه در این طرح مشارکت خواهند داشت و امیدواریم این قرارداد تا یک ماه آینده به امضا برسد.

وزیر نفت ادامه داد: مذاکره‌های سازنده در دیدار با وزیر توسعه ترکیه انجام شد و با توجه به نقش انرژی در روابط دو کشور، بر توسعه روابط در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی تاکید شد.

وزیر نفت با اشاره به این که ایران آماده افزایش صادرات گاز به کشور دوست و همسایه ترکیه است، گفت: بیش از ١٢ میلیارد دلار از حجم مبادلات ایران و ترکیه که در سال گذشته  به حدود ٢٢ میلیارد دلار رسید، مربوط به بخش انرژی است.

قاسمی تصریح کرد: ایران آمادگی دارد، در بخش نفت،گاز و پتروشیمی نیازمندی های ترکیه را تامین کند.

وی با بیان این که زمینه‌های فراوانی برای سرمایه‌گذاری ترکیه در صنعت پتروشیمی ایران وجود دارد، گفت: هیچ محدودیتی برای حضور شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران ترکیه در ایران وجود ندارد.

وزیر نفت افزود: حضور سرمایه‌گذاران ترکیه در پتروشیمی رازی به عنوان یک تجربه موفق می‌تواند زمینه ساز مشارکت سرمایه‌گذاران ترکیه در صنایع پتروشیمی ایران باشد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها