امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۹:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34819
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری فارس، «اداره ملی مبارزه با حوادث طبیعی» افغانستان اعلام کرد، تلاش‌های آنان به منظور کمک به سیل‌زده‌های اخیر در فرمانداری‌های «شکر ...

به گزارش خبرگزاری فارس، «اداره ملی مبارزه با حوادث طبیعی» افغانستان اعلام کرد، تلاش‌های آنان به منظور کمک به سیل‌زده‌های اخیر در فرمانداری‌های «شکر دره» و «پغمان» کابل ادامه دارد.

مسئولان این اداره می‌گویند، پس از انجام بررسی‌ها به زودی در این فرمانداری‌ها مواد غذایی و ملزومات لازم توزیع خواهد شد.
«دایم کاکر» رئیس اداره ملی مبارزه با حوادث طبیعی افغانستان در این زمینه گفت که تاکنون به دیگر مناطق سیل‌زده در افغانستان کمک‌های کافی صورت گرفته است.

وی افزود: کمک‌رسانی به مناطق شکر دره و پغمان کابل جریان دارد اما در «سروبی» و «ننگرهار» موادغذایی و ملزومات کافی ارسال نشده است.
کاکر خاطرنشان کرد که در ولایت «وردک»، «خوست» و «غزنی» دفاتر ولایتی فعال هستند و مواد غذایی و مورد نیاز را به این ولایات منتقل‌ کرده‌اند.

بر اساس اطلاعات اداره ملی مبارزه با حوادث طبیعی افغانستان، بر اثر جاری شدن سیل روز شنبه هفته جاری در 2 فرمانداری کابل و هفته‌های گذشته در چندین ولایت دیگر حدود 200 تن جان باخته‌اند.

مسئولان این اداره می‌گویند که در تازه‌ترین مورد 22 تن در مناطق شکر دره و پغمان کابل در سیلاب غرق شده‌اند.
گفته می‌شود بیشتر خسارات و تلفات سیل به شهروندان منطقه سروبی کابل وارد شده است.

رئیس اداره ملی مبارزه با حوادث طبیعی افغانستان گفت: به هر خانواده‌ای که اعضای خانواده خود را در این حوادث از دست داده 50 هزار، افرادی که خانه‌های آنان کاملاً تخریب شده 15 هزار و افرادی که خانه‌هایشان نیمه تخریب است، 10 هزار افغانی کمک می‌شود.

به نقل از «رادیو آزادی»، آمار تلفات ارائه شده توسط اداره هلال احمر افغانستان در خصوص سیل چند هفته اخیر متفاوت است.

به گفته مسئولان این اداره میزان تلفات سیل روز شنبه فرمانداری‌های پغمان و شکردره کابل به 135 تن می‌رسد.

ادارات کمک‌رسان به آسیب‌دیدگان سیل‌های چند هفته اخیر در افغانستان در حالی از ادامه کمک‌های خود به مناطق سیل‌زده خبر می‌دهند که بیشتر آسیب‌دیدگان از عدم دریافت کمک‌های به موقع شکایت دارند.
این شهروندان افغان می‌گویند که خانه‌های آنان تخریب شده و برای ادامه حیات موادغذایی کافی در اختیار ندارند.

برخی از این خانواده‌ها هشدار می‌دهند که اگر به مشکلات آنان به موقع رسیدگی نشود، ممکن است تعداد زیادی از مردم به خاطر نبود مواد خوراکی و سرپناه از بین بروند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار