امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۴:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34822
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 66
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، طارق المتری، نماینده دبیر کل سازمان ملل در لیبی تاکید کرد که مقامات این کشور به شکل جدی مایل به ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، طارق المتری، نماینده دبیر کل سازمان ملل در لیبی تاکید کرد که مقامات این کشور به شکل جدی مایل به مشخص شدن سرنوشت امام موسی صدر هستند که از 35 سال پیش در طرابلس ناپدید شده است.

متری دیروز یکشنبه در اظهاراتی خبری در طرابلس افزود: هنوز فرصتی برای من فراهم نشده است که با مقامات لیبی درباره روند تحقیق درباره قضیه ناپدید شدن امام موسی صدر گفت‌وگو کنم.

وی افزود: یک تیم لبنانی اخیرا در طرابلس بازجویی‌هایی را از عبدالله السنوسی، رئیس دستگاه اطلاعاتی معمر القذافی که در بازداشت به سر می‌برد به عمل آورد اما نتوانست به اطلاعات جدیدی درباره ناپدید شدن امام موسی صدر دست یابد.

این مقام سازمان ملل تاکید کرد که با مقامات لیبی برای پیگیری این پرونده و سرنخ‌ها در تحقیقات در ارتباط خواهیم بود تا به واقعیتی که مدت مدیدی است انتظار آن را می‌کشیم دست یابیم.

رباب صدر، خواهر و مدیر موسسات امام موسی صدر در لبنان اخیرا تاکید کرد که از سطح همکاری مقامات کنونی لیبی در قضیه ربایش امام موسی صدر راضی نیست.

امام موسی صدر، رهبر شیعیان لبنان در 3 شهریور سال 1357 و در آخرین مرحله از سفر دوره‌ای خود به کشورهای عربی، بنا به دعوت رسمی معمر قذافی وارد لیبی و در روز 9 شهریور ربوده شد.

دستگاه‌های قضایی دولت‌های لبنان و ایتالیا و همچنین تحقیقات انجام شده از سوی واتیکان، ادعای رژیم لیبی مبنی بر خروج امام از آن کشور و ورود ایشان به رم را رسما تکذیب کرد.

مجموعه اطلاعات آشکار و پنهانی که طی دو دهه پیش بدست آمدند، تماما دال بر آن هستند که امام موسی صدر هرگز خاک لیبی را ترک نکرده است.

در این میان قرائن متعددی حکایت از آن دارند که امام موسی صدر همچنان در قید حیات بوده و چون برخی دیگر از علمای اسلامی، شرایط زندان حبس ابد را می‌گذراند. آخرین خبری که در 13 اردیبهشت 1380 توسط سایت «جبهه نجات ملی لیبی» بر روی شبکه جهانی اینترنت منعکس گردید، اعلام کرده است که امام موسی صدر در اواخر سال 1376 توسط برخی زندانیان زندان ابوسلیم شهر طرابلس مشاهده گردید و اندکی پیش از ماه رمضان سال گذشته به مکانی دیگر انتقال یافته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها