امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34827
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آلکسی پوشکوف" رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای دولتی روسیه معتقد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آلکسی پوشکوف" رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای دولتی روسیه معتقد است که مقامات واشنگتن در زمان «درنگ» در روابط با این کشور باید به این مسئله توجه داشته باشد که روسیه مدت‌هاست دیگر «مستعمره سیاسی» آمریکا نیست.

این مقام بلندپایه دوما در تفسیر اظهارات اخیر "باراک اوباما" رئیس‌جمهوری آمریکا در خصوص روابط با مسکو، با تاکید اینکه روسیه مدت‌هاست که دیگر از «مستعمره سیاسی» ایالات متحده خارج شده است، یادآور شد: مبتکر وضعیت بحرانی در روابط بین مسکو و واشنگتن، روسیه نبوده است.

اوباما چند روز قبل اعلام کرد که آمریکا در روابط با روسیه نیازمند «لحظه‌ای درنگ» است تا به ارزیابی مجدد مناسبات خود با این کشور با توجه به (به قول وی)، لفاظی‌ها ضدآمریکایی در مسکو بپردازد.

پوشکوف گفت: به نظر من درنگی که دولت اوباما قصد دارد در روابط با روسیه بوجود آورد، تنها در صورتی مفید خواهد بود که دولت آمریکا نتیجه گیری درستی از تجزیه و تحلیل که قصد دارد در این رابطه انجام دهد، بدست آورد. اگر مقامات واشنگتن با دقت به دلایل تیریگی بوجود آمده در روابط با روسیه توجه کنند، درک خواهند کرد که مبتکر وضعیت بحرانی کنونی در روابط دو کشور روسیه نبوده است.

رئیس کمیته امور بین‌المللی دوما توضیح داد: این طرف آمریکایی بود که اخیرا مبادرت به تصویب چند قانون ضد روسی نیر «قانون ماگینسکی» ورزید. این روسیه نبود که از انتخابات در آمریکا انتقاد کرد، بلکه دولت آمریکا نتیجه انتخابات قانونی در روسیه را زیر سئوال برد. در حالی‌که روسیه همواره تلاش کرده تا به همکاری خود با ایالات متحده در زمینه‌های مختلف ادامه دهد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها