امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۰۵:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34828
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، زلزله‌ای به بزرگی 6 درجه در مقیاس ریشتر سواحل نیوزلند را لرزاند اما به گفته زلزله شناسان بعید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، زلزله‌ای به بزرگی 6 درجه در مقیاس ریشتر سواحل نیوزلند را لرزاند اما به گفته زلزله شناسان بعید است که منجر به خسارات شود.

سازمان جغرافیایی آمریکا گزارش داد؛ این زمین لرزه در منطقه جزایر کرمادک در عمق 325 کیلومتری زمین رخ داده است.

خبرگزاری شینهوای چین نیز گزارش داد که زلزله‌ای به بزرگی 6.1 ریشتر منطقه «ژوگانگ» و «مارکام» در استان «کامدو» در منطقه خودمختار تبت در چین را لرزانده است.

این زمین لرزه ساعت 5 صبح دوشنبه به وقت پکن و در عمق 10 کیلومتری زمین رخ داده است. هنوز گزارشی از تلفات و خسارات احتمالی این زلزله گزارش نشده است.

پیش از آن خبرگزاری شینهوا از وقوع یک زلزله نسبتا قوی در اندونزی نیز خبر داده بود.

بر این اساس، زلزله‌ای به بزرگی 6.5 درجه در مقیاس ریشتر جزیره «مالوکو» در شرق اندونزی را لرزاند اما هشداری مبنی بر وقوع سونامی صادر نشده است.

به گفته یک مقام سازمان ژئوفیزیک اندونزی، این زمین لرزه قوی ساعت 7:53 دقیقه صبح به وقت محلی در عمق 121 کیلومتری زمین رخ داده است.

هنوز گزارشی درباره تلفات و خسارات احتمالی گزارش نشده است و به دلیل عمق بالای زلزله ممکن خسارات زیادی نداشته باشد. اندونزی یکی از کشورهایی است که روی کمربند زلزله در اقیانوسیه قرار دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار