امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34838
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شادروان اتابکی کارمند وزارت امور خارجه بود. در نخستین ماموریتی که به وی ابلاغ شد به بیروت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شادروان اتابکی کارمند وزارت امور خارجه بود. در نخستین ماموریتی که به وی ابلاغ شد به بیروت رفت. آن زمان اتابکی کارمند سفارت ایران در لبنان بود از این‌رو در همان کشور ادامه تحصیل داده و در دانشگاه سن‌ژوزف لبنان مدرک دکترای حقوق در رشته فلسفه گرفت.

پایان‌نامه دکترای وی درباره غزالی بود. همان زمان دانشگاه سوریه از وی دعوت کرد تا هفته‌ای یک روز در آنجا تدریس کنند. مرحوم اتابکی به سه زبان عربی، انگلیس و فرانسه تسلط کامل داشت. اتابکی در جریان نوشتن پایان‌نامه دکترا هر آنچه کتاب لازم داشت خرید و کتابخانه بزرگ وی از همان زمان شکل گرفت.

این گزارش می افزاید: مرحوم اتابکی بعد از انقلاب اسلامی هم در زمره افرادی بود که در وزارت امور خارجه به کار گرفته شد. وی پس از انقلاب به مدت دو سال کاردار ایران در لبنان بود. پس از پایان این دوره در تهران ساکن شد و فرصتی مهیا شد تا همه کتاب‌های گردآوری شده، به صورت کتابخانه در یک‌جا متمرکز شود.

آخرین کار مرحوم اتابکی ترجمه‌ای از قرآن بود که هفت سال پیش به شکل نفیس منتشر شد. دکتر اتابکی در این ترجمه سعی کرد ترجمه‌ای شیوا و سلیس از آیات قرآن ارایه دهند تا مخاطبان به آسانی از معنی آیات قران آگاه شوند. وی پس از پایان این کار به رحمت خدا رفت.

بنابراین گزارش و طبق وصیت دکتر اتابکی هزار و 21 جلد کتاب اهدا شده است که مربوط به حوزه‌های ادبیات، عربی، فرهنگ لغات و فلسفه است و همراه با برگه انحصار وراثت این کتابخانه اهدا شد. همسر دکتر اتابکی متخصص بیهوشی و علاقه‌مند به طب سنتی است که کتاب‌های زیادی در حوزه طب سنتی جمع آوری کرده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار