امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34842
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 208
«محسن بادپا» یکی از قاری ممتاز کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اهمیت برگزاری ...

«محسن بادپا» یکی از قاری ممتاز کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اهمیت برگزاری طرح‌های قرآنی به ویژه در فصل تابستان برای غنی‌سازی اوقات فراغت افراد گفت: جذب مشتری به وسیله هر کالا نشان‌دهنده مفید بودن آن کالا برای رفع نیازهای افراد جامعه است بنابراین اهمیت و تأثیرگذاری طرح‌های قرآنی از جمله طرح 1447 را باید با میزان استقبال مخاطبان مورد سنجش قرار داد.

وی ادامه داد: اگر طرح‌های قرآنی مورد استقبال مردم قرار بگیرند به طور حتم تأثیرگذاری خوبی نیز در رفتار، فرهنگ و سبک زندگی افراد و همچنین تحقق اهداف چشم‌انداز مقام‌معظم‌رهبری خواهند داشت در غیر این ‌صورت برگزاری این طرح‌ها ثمربخش نخواهد بود و مسئولان باید در اجرا و نحوه برگزاری آن تجدید نظر کنند.

برخی بدون عملکرد فقط تبلیغاتی عمل می‌کنند

این قاری قرآن با بیان اینکه متأسفانه ما در پاسخگویی به ندای مقام معظم رهبری سستی می‌کنیم به طوری که فعالیتی در خور رهنمون‌های ایشان انجام نمی‌دهیم، به تفاوت‌های مضمونی تبلیغ و تبلیغات اشاره کرد و افزود: تبلیغات به معنای ایجاد جو است؛ ما تنها می‌گوییم که قصد داریم در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری حرکت کنیم اما قدمی برای تحقق آن برنداشته‌ایم.
این مدرس قرآن کریم تصریح کرد: برخی افراد در اجرایی کردن بسیاری از طرح‌ها و مطالباتی که مقام معظم رهبری دارند، مصرتر از ایشان سخنانی را مطرح می‌کنند اما پس از مدتی نتایج و عملکردی متناسب با تحقق برنامه‌ها دیده نمی‌شود در صورتی که تبلیغ بسیاری در خصوص آن از رسانه‌ها منتشر می‌شود.

خودستایی مانع تحقق مطالبات مقام معظم رهبری است

بادپا با اشاره به اینکه تبلیغات ما برای نهادهای دینی بیش از تبلیغ دین است، خاطرنشان کرد: برای رفع مشکلات قرآنی در کشور و تحقق مطالبات مقام معظم رهبری باید از خودستایی بپرهیزیم و درب‌های نهادهای قرآنی را بر روی تمامی فعالان قرآنی بگشاییم چرا که هیچ متخصصی از مشورت گرفتن بی‌نیاز نیست.

وی ادامه داد: اگر تنها برای نشان دادن فعالیت‌های خودمان تبلیغ کنیم برکت امور دینی از بین می‌رود چرا که به نظر من فعالیت‌های قرآنی همچون شیر است که اگر در آن میکروبی وارد شود به ‌زودی فاسد خواهد شد.

فعالیت‌های قرآنی با ریا و تظاهر در تضاد است

این قاری قرآن با بیان اینکه فعالان قرآنی نسبت به خودستایی، ریا و تظاهر حساس هستند، خاطرنشان کرد: اگر من بخواهم فعالیتی در امور قرآنی را به نام شخص خودم به ثبت برسانم و از مشاوره افراد متخصص بهره نگیرم نه تنها فعالیت من موفق نخواهد بود بلکه گاهی بر ضد آن فعالیت مشکلاتی پیش خواهد آمد.

وی ادامه داد: ما به عنوان فعالان قرآنی اگر می‌خواهیم فعالیتی تأثیرگذار به انجام برسانیم باید از اینکه آن فعالیت به نام فرد یا نهادی خاص تمام شود اجتناب کنیم یعنی درهای نهادهای قرآنی باید بر روی همه باز باشد و از تجربیات هر کسی که تخصصی در امور قرآنی دارد، استفاده شود. 

بادپا با انتقاد از وزارت ارشاد و صدا و سیما خاطرنشان کرد: تبلیغات این دو نهاد در امور قرآنی درباره خودشان بسیار پررنگ است.

وی با اشاره به اینکه در طول تاریخ، رسول خدا(ص) و اهل‌بیت(ع) برای قرآن فداکاری‌های بسیاری کردند، اظهار امیدواری کرد که مسئولان نیز برای زنده نگه‌داشتن اسلام و قرآن تلاش بیشتری کنند تا سبک زندگی قرآنی در جامعه متجلی شود.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها