امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34861
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) پارلمان در سخنانی به عنوان اولین مخالف کلیت، اصول کلی و خط مشی دولت، اظهار داشت: مخالفت من با تمام وزرای پیشنهادی نیست اما در برنامه پیشنهادی آقای رئیس‌جمهور نکاتی وجود داشت که وظیفه خود دانستم از زبان مردم مواردی را به شما و وزرای پیشنهادی مطرح کنم، این موارد شامل اولویت‌هایی است که در برنامه شما دیده نشده است.

وی افزود: ‌اولین نکته‌ای که در برنامه شما به آن توجه نشده، خلق حماسه اقتصادی است، باید از مردمی که حماسه سیاسی خلق کرده‌اند تشکر کنیم ولی بایستی بدانیم آنها منتظر خلق حماسه سیاسی در سال جاری هستند، دومین نکته که در برنامه شما تدبیری در نظر گرفته نشده، نحوه ادامه اجرای قانون یارانه‌هاست شما می‌دانید که هم اکنون 42 هزار میلیارد تومان به مردم یارانه نقدی پرداخت می‌شود، در حالی که تنها 28 هزار میلیارد تومان از این رقم از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی تامین می‌شود، جنابعالی برای مابقی این رقم، چه برنامه‌ای را پیش‌بینی کردید و در نظر گرفته‌اید؟

حاجی‌ دلیگانی بر همین اساس یادآور شد: آیا بناست حامل‌های انرژی و سایر کالاهای مشمول قانون یارانه‌ها مجددا گران شود؟ سهم بهداشت و درمان و همچنین سهم کمک به بخش تولید در اجرای این قانون به چه شکل خواهد بود؟ جنابعالی برای بهبود معیشت مردم چه تدابیری اندیشیده‌اید؟ برای تعداد زیاد پروژه‌ها در برنامه پیشنهادی شما برنامه خاصی پیش‌بینی نشده است، تدبیر دولت برای تامین مسکن و مقابله با رشد قیمت‌های فضایی مسکن چیست؟

نماینده شاهین‌شهر در مجلس در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: مردم اصولا حرکت‌های دولت‌ها را پیوسته می‌دانند، با توجه به این موضوع آیا بناست درباره مسکن مهر تدابیری اندیشیده شود یا نه؟ رهبر معظم انقلاب دهه چهارم انقلاب را دهه عدالت و پیشرفت نامگذاری کردند، دولت جنابعالی در برنامه پیشنهادی ارائه شده معین نکرده که برای افزایش درآمد اقشار کم‌درآمد چه تدابیری دارد؛ به نظر شما با درآمد روزی 10 هزار تومان می‌شود زندگی کرد؟ چگونه می‌خواهید مقابل ویژه‌خواری برخی افراد خاص را بگیرید؟ افرادی که بدون زحمت زیاد، زندگی خود و نسل آینده‌شان را تامین می‌کنند، آیا برای بیمارانی که بیمه نیستند، یا کسانی که بیمه هستند اما هزینه برای درمان ندارند، تدابیری اتخاذ کرده‌اید؟

این نماینده مخالف کلیت و اصول و خط مشی دولت همچنین یادآور شد: تدابیر جنابعالی برای رفع تبعیضات ناروا در پرداخت حقوق چیست؟ تدابیر شما برای تبعیض در بخش ورزش چیست؟ برخی میلیاردی پول می‌گیرند در حالی که در شهرستان‌ها با مشکلات فراوانی مواجهیم. برنامه‌های دولت برای آنکه هم رشد اقتصادی داشته باشیم و هم با تورم 4 نعل مواجه نشویم، چیست؟

این نماینده مجلس همچنین گفت:‌در سال 91 حدود 50 هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشته‌ایم، در برنامه شما راهکاری برای آنکه در سال 92 با کسری بودجه مواجه نشویم، پیش‌بینی نشده است.

حاجی دلیگانی در بخش پایانی سخنانش با اشاره به شعار دولت روحانی که اعتدال است، گفت: قطعا تعریف اعتدال حرکت کردن بین حق و باطل نیست بلکه حرکت بین افراط و تفریط است، پس چگونه بین وزرای پیشنهادی، افرادی را به عنوان وزیر معرفی کرده‌اید که با این نظر شما موافق نیستند که اگر رای بیاورند، حرکت‌های افراطی انجام خواهند داد و قطعا به دنبال بسترسازی برای رسیدن به اهداف افراطی خواهند بود،‌کسانی که در گذشته در آزمونی مانند فتنه 88 رد شدند و سکوت کردند و نمره قبولی نگرفتند، از نظام دفاع نکردند بلکه در جبهه مقابل ایستادند، آیا تعریف اعتدال‌گرا در مورد آنان رواست؟!

وی در خاتمه گفت:‌در این کشور برای دفاع مقدس سرمایه‌گذاری‌های جانی توسط رزمندگان و ایثارگران صورت گرفته در برنامه پیشنهادی شما هیچ تدابیری برای این افراد پیش‌بینی نشده است .
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها