امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34870
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با هویتی فرهنگی سالهاست که با حاشیه‌های سیاسی بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند، ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با هویتی فرهنگی سالهاست که با حاشیه‌های سیاسی بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند، سیاست زدگی که مسئولان این سازمان در دولت نهم، آن را ارثیه دولت هشتم برای این سازمان اعلام می‌کردند و بارها از تبدیل این سازمان به ستاد انتخاباتی عده‌ای، گله داشتند.

اما «سیاست» در طی 8 سال دولت‌های نهم و دهم تبدیل به حاشیه پررنگ‌تر از متن اکثر سخنرانی‌ها و جشن‌ها و مراسم مختلف در این سازمان شد و علاوه بر تحمیل هزینه‌های مضاعف در بحث زمان، بودجه و نیروی انسانی نه تنها در این سازمان، بلکه باعث ایجاد کندی حرکت رو به رشد کشور در بخش‌های مختلف اعم از دولت، مجلس و... شد.

با روی کار آمدن دولت یازدهم، دولت تدبیر و امید، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری چشم امید به انتخاب رئیس جمهور برای ریاست این سازمان بسته است.

علی‌رغم تمام گمانه‌زنی‌های اولیه برای ریاست این سازمان طی ماه‌ اخیر که عمدتاً افرادی با عقبه سیاسی افراطی بودند طی روزهای اخیر یک گزینه برای ریاست به قطعیت نزدیک شد، «سید رضا صالحی امیری».

اما طبق آخرین اخبار به دست آمده، انتصاب صالحی امیری به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بعضی موانع، مواجه شده است.

همزمان با ایجاد این موانع، یکی از گزینه‌هایی که احتمال انتصاب آن به عنوان رئیس سازمان میراث فرهنگی، قوت گرفته است، «محسن مهرعلیزاده» است.

سید رضا صالحی امیری، متولد 1340 در بابل است. وی دارای مدرک کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز، کارشناسی ارشد علوم سیاسی از دانشگاه تهران و مدرک دکترا در رشته مدیریت دولتی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات است.

صالحی امیری، در جایگاه‌هایی چون ریاست کمیته اجتماعی شورای عالی امنیت ملی، عضویت هیئت رئیسه مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، عضویت هیئت امناء مؤسسه مطالعات راهبردی وابسته به وزارت علوم، مشاور سید محمد خاتمی در دوران ریاست‌جمهوری و عضویت شورای اجتماعی کشور و... فعالیت داشته است و در حال حاضر معاون پژوهش‌های فرهنگی و اجتماعی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات است.

«محسن مهرعلیزاده» نیز متولد سال 1335 در مراغه است که دکترای مهندسی اقتصاد دارد و عمده‌ترین مسئولیت‌های وی پیش از این، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی در دولت محمد خاتمی، استاندار خراسان و رئیس فدراسیون جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و باستانی است.

با این اوصاف، باید دید دولت تدبیر و امید چه تدبیری برای انتخاب رئیس این میراث پرحاشیه خواهد داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها