امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34874
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 92
ابوالفضل رحمانی، رئیس اداره مشاوره تربیتی اداره‌کل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: ۷۰ ...

ابوالفضل رحمانی، رئیس اداره مشاوره تربیتی اداره‌کل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: ۷۰ پایگاه مشاوره انتخاب رشته در شهر تهران دایر است و ۷ پایگاه مربوط به مؤسسات آموزشی آزاد نیز از آموزش و پرورش مجوز مشاوره انتخاب رشته دریافت کردند.
وی با بیان اینکه اسامی پایگاه‌های انتخاب رشته تهران در سایت www.tehranedu.ir قابل مشاهده است، افزود: پایگاه انتخاب رشته به تفکیک جنسیت در تمام مناطق دایر خواهد بود و دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه با این پایگاه، انتخاب رشته دانشگاه را انجام دهند.
رحمانی با بیان اینکه داوطلبان به انتخاب رشته مجازی و نرم‌افزاری اعتماد نکنند، ادامه داد: نرم‌افزار نمی‌داند علائق داوطلب چیست و تنها احتمال قبولی را تعیین می‌کند.
وی با تأکید بر اینکه مشاوره فردی مهم‌ترین رکن مشاوره انتخاب رشته است، گفت: اطلاعات مشاوران پایگاه‌های انتخاب رشته به روز است و به داوطلبان نیز توصیه می‌شود که حتماً برای انتخاب رشته به صورت حضوری و فردی مشورت بگیرند.
رئیس اداره مشاوره تربیتی اداره‌کل آموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد: پس از انتخاب رشته نیز داوطلب باید خودش تصمیم نهایی را گرفته و در سایت سازمان سنجش وارد کند.
وی افزود: هزینه انتخاب رشته برای مناطق 15 تا 19 تهران، 40 هزار تومان و برای سایر مناطق 50 هزار تومان است.
رحمانی به مراحل انتخاب رشته نیز اشاره کرد و اظهار داشت: حداقل سه مرحله انتخاب رشته پیش‌بینی شده است که شامل «مشاوره گروهی»، «انتخاب رشته بر اساس علاقه‌مندی و انتخاب 400 رشته از 10 هزار رشته موجود برای داوطلب از طریق نرم‌افزار» و «مشاوره فردی و انتخاب 150 رشته برای داوطلب» است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها