امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34882
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الله رمضانخانی با اعلام این مطلب گفت: با هدف حفظ و نظارت بر حسن نگهداری فضای سبز و درختان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الله رمضانخانی با اعلام این مطلب گفت: با هدف حفظ و نظارت بر حسن نگهداری فضای سبز و درختان موجود، شهرداری تهران اقدام به تهیه شناسنامه درختان و ایجاد بانک اطلاعات با روش های نوین کرده است.
وی با اشاره به وجود بیش از 4 هزار و 991 اصله درخت با بن بالای 30سانتیمتر در منطقه 7، تصریح کرد: با اجرای این پروِژه تراشه های الکترونیکی با نظارت سازمان پارکها و فضای سبز شهر تهران در ارتفاع 170 سانتیمتری از سطح پیاده رو مجاور بروی درختان با محیط بن بالاتر از 30 سانتیمتر نصب شده است.
رمضانخانی خاطرنشان کرد: داخل این تراشه های الکترونیکی اطلاعاتی از قبیل نام گونه، وضعیت درخت( شادابی درخت، در حال خشک شدن، در حال سقط و ..) ، وضعیت طوقه ( داخل جوی آب، فضای سبز، محصور در جدول و محصور سیمانی ... )، وضعیت آفتها و بیماری ها و آدرس درخت قرار می گیرد.
سرپرست فضای سبز منطقه7 یادآور شد: هر 6 ماه توسط پایانه جمع آوری اطلاعات، اطلاعات جدید درختان و هرگونه تغییر آن توسط این دستگاه ثبت می شود. همچنین ماهانه گزارشهایی مبنی بر شرح وضعیت درختان که اگر احتمالا دچار آسیب یا حمله آفات و بیماری ها شده اند ارائه و بررسی می شود.
به گفته وی، بیشترین اصله درختان منطقه در پارک آزادگان، خیابان سهروردی و پارک شهید نیاکی قرار دارند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها