امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34901
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 112
حجت‌الاسلام محمد کاویانی عضو هیأت علمی گروه روانشناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

حجت‌الاسلام محمد کاویانی عضو هیأت علمی گروه روانشناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اثر در دست نگارش خود توضیح داد: این کتاب در ده یا یازده فصل اصول متعارف روانشناسی عمومی را تشریح کرده است.

وی در ادامه افزود: شخصیت، عرف، انگیزش و هیجان، احساس و ادراک، یادگیری و سنجش از بخش‌های مختلف این کتاب است که از مفاهیم قرآن کریم استخراج شده است.

حجت‌الاسلام کاویانی با اشاره به وسواسی که برای نگارش این اثر داشته است، گفت: روانشناسی در این کتاب به عنوان یک علم مدنظر قرار نگرفته بلکه روانشناسی اعم از علم است و معرفت روانشناختی را شامل می‌شود.

نویسنده و پژوهشگر حوزوی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم در فضای قرآن و اسلام سیر کنیم، روانشناسی بخش عمده آن را تشکیل می‌دهد، اظهار داشت: تلقی من این بوده که این اثر را با متن مشخص قابل تدریس به عنوان دو واحد درسی برای دانشجویان روانشناسی در انتهای کارشناسی یا کارشناسی ارشد درنظر گرفته شود.

حجت‌الاسلام کاویانی اظهار داشت: پیش‌تر در این حوزه‌ها برخی از نویسندگان کشورهای عربی چون لیبی و تونس و حتی برخی نویسندگان ایرانی به صورت پراکنده ورود کرده بودند اما تصور می‌کنم این کتاب بتواند بسیاری از مسایل در این زمینه را حل کند.

به گزارش فارس، «مفاهیم روانشناختی قرآن» از سوی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منتشر خواهد شد.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها