امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34918
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌محمد بزرگواری نماینده مردم کهگیلویه و بهمئی در مجلس شورای اسلامی در جلسه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌محمد بزرگواری نماینده مردم کهگیلویه و بهمئی در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) پارلمان در مخالفت با کلیت و خط مشی دولت حسن روحانی، با بیان اینکه باید روح مدرس در مجلس حاکم باشد، تصریح کرد: نباید شاهد فعالیت وکیل‌الدوله‌ها و اقدامات اینچنینی در مجلس باشیم؛ البته خود این وزرا که اکثرا رای خواهند آورد به چاپلوس‌ها اهمیت نخواهند داد.

بزرگواری ادامه داد: کسی که تا دیروز شاهد بودم دست احمدی‌نژاد را می‌بوسید، حال ببین اینجا چه سخن‌هایی می‌گوید؛ اینجا محل نقد و بررسی است و باید درباره مباحث اینچنینی سخن گفت.

وی با بیان اینکه به من گفتند بگذارید تهرانی‌ها و نمایندگان کلانشهر‌ها سخن بگویند و شما از منطقه محروم سخن نگویید که به ضرر شما خواهد بود، اظهار داشت: من هم گفتم که سیدم و لر تبار، در نتیجه حرفم را می‌زنم و هر وزیری که رای آورد و به منطقه محروم من نگاه ویژه نداشت با چماق لری با وی برخورد خواهم کرد.

وی در ادامه گفت «آقای روحانی عزیز!»، که لاریجانی خطاب به بزرگواری اظهار داشت که بعد از آن «چماق»، «روحانی عزیز» خیلی معنی دارد.

این نماینده مردم در خانه ملت، با بیان اینکه اعتدال در قاموس طلبه‌ها یعنی حداقل 50 درصد از کابینه و اطرافیان را از جوانان بگماریم، اظهار داشت: در کشوری که دانشمندان جوان آن دنیا را به حیرت وا داشته‌اند باید از جوانان بهره برد.

بزرگواری ادامه داد: حال در چنین وضعیتی برویم و از صندوق عتیقه آقای رفسنجانی و خاتمی چیزی در بیاوریم، درست نیست؛ اگر برخی از عزیزان را بخواهیم بر سر پروژه‌ها ببریم باید به آنها سرم وصل کنیم.

وی خواست که اعتدال در عمل معنا شود و خواستار جوان‌گرایی در دولت روحانی شد.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه مقام معظم رهبری از سال 88 تاکنون بارها بحث فتنه و فتنه‌گران را مطرح کردند، گفت: این فتنه‌گران در حال تلاش برای بردن نظام و کشور به پرتگاه سقوط بوده‌اند، آنها نظام ما را به عنوان نظام متقلب معرفی کرده‌اند و حال در چنین شرایطی فتنه‌گران و حامیان آنها این افراد باید در کابینه باشند.

بزرگواری همچنین گفت: کسانی که در کنار فتنه‌گران حضور پیدا کرده و مردم را به کف خیابان‌ها آورده‌اند و آنگاه اراذل و اوباش در کنار جنازه سوخته بسیجیان کف زدند، چرا باید در کابینه حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس بخوبی افراد مطرح برای حضور در کابینه را رصد کرده‌اند، خاطرنشان کرد: ما حتی آقای روحانی را نیز از ابتدای انقلاب تاکنون بخوبی رصد کرده‌ایم؛ من کسی بودم که نوارهای آقای روحانی را در شیراز تقسیم می‌کردم و می‌دانم که وی در فتنه 88 تنها کسی بود که به عنون یک اصولگرا سخنرانی کرد اما آن زمان دانشگاه‌های ما به کجا رفته بود.

نماینده مردم کهگیلویه و بهمئی با طرح این پرسش که چرا سخن گفتن ما از فتنه اینگونه تعبیر می‌شود که ما افراطی هستیم، گفت: با توجه به چنین اظهارنظری، پس آیا مقام معظم رهبری که بارها درباره فتنه سخن گفته‌اند، افراطی هستند؟ من مقلد و تابع رهبر هستم و به همین دلیل هیچگاه با فتنه‌گران سر سازش نداشته و نخواهیم داشت زیرا آنها هزینه‌های زیادی را بر نظام تحمیل کردند.

وی یادآور شد: من کسی بودم که تریبون رئیس مجلس را گرفته و بر علیه سران فتنه شعار دادم و این موضوع در دنیا پخش شد. ‌من فقط از خدا می‌ترسم و از کس دیگری هراس ندارم و اگر حرف‌های اینچنینی را بیان می‌کنم به این دلیل است که ما دوست شما بوده و به دنبال تعامل هستیم.

بزرگواری از رئیس جمهور به پاس حضور وزرای پیشنهادی کشور، بهداشت، دفاع، دادگستری و اطلاعات قدردانی کرد و افزود: حضور افرادی همچون نوبخت و نهاوندیان قابل تقدیر است زیرا این افراد نیروهای توانمندی هستند.

وی با اشاره به حضور زنگنه در جمع وزرای پیشنهادی حسن روحانی گفت: حتما آقای زنگنه بیاید و پس از آن، آن آقازاده دله دزد مهدی هاشمی هم به صحنه آمده و میدان‌دار شود؛ اگر شرایط اینگونه است اصلا نباید به این وزیر رای داد زیرا این آقازاده‌های دله دزد در این کشور به نظام و روحانیت ما بسیار ضربه زدند که باید جلوی آنها را بگیریم.

لاریجانی خطاب به بزرگواری تاکید کرد: شما در سخنان خود اسم افراد را می‌آورید و به آنها توهین می‌کنید که این مباحث باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود، در واقع این عملکرد شما درست نیست و بهتر است رعایت کرده و درباره برنامه‌ها سخن بگویید.

بزرگواری در ادامه سخنان خود بخشی از سخنان امام علی(ع) در باره انتخاب مدیران را قرائت کرد و افزود: باید سابقه و عملکرد افراد مورد توجه قرار گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها