امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۹:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34927
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد پیشگاهی فرد، در خصوص معرفی علی جنتی به مجلس شورای اسلامی برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد پیشگاهی فرد، در خصوص معرفی علی جنتی به مجلس شورای اسلامی برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جنتی از همان اوایل انقلاب نقش عمده و بسزایی در فعالیت‌های فرهنگی ایفا کرده و صاحب دیدگاه‌های عمیقی در مسائل هنری و فرهنگی است.

مدیر عامل شرکت صوتی تصویری سروش جنتی را مدیری پرتلاش دانست و افزود: با شناختی که از سال‌های 58 تاکنون از علی جنتی دارم ایشان در زمینه مدیریت مسائل فرهنگی و هنری بسیار خوب و همیشه جلوتر از دیگران عمل می‌کنند.

وی در اشاره به سوابق درخشان جنتی تصریح کرد: وی در اوایل انقلاب مدیریت صدا و سیمای مرکز استان خوزستان را عهده دار بوده و بعد از تصویب قانون اداره صدا و سیما توسط شورای عالی انقلاب، با حکم شهید بهشتی در سال 1359 به عنوان نماینده قوه قضائیه در سازمان صدا و سیما منصوب شده و در کنار آقای روحانی فعالیت‌های ارزشمندی ارائه دادند و بعد از تشکیل اولین شورای سرپرستی توانستند مدیریت این سازمان را به خوبی عهده دار شوند.

این مدیر تولید و پشتیبانی سیما از سال 61 تا 68 در خصوص سوابق جنتی افزود: جنتی در سال 62 با حفظ سمت، مدیر شبکه یک سیما شد و این در حالی بود که آن زمان صدا و سیما فقط دو شبکه داشت و حضور وی به عنوان مدیر شبکه یک سیما برجستگی‌های زیادی به همراه داشت چنانچه مدیران قدیمی سیما هنوز از حسن مدیریت، برنامه ریزی، نظم و دقت نظر جنتی به خوبی یاد می کنند.

پیشگاهی فرد در ادامه تصریح کرد: در طی سال‌هایی که جنتی مدیریت سازمان صدا و سیما را بر عهده داشت شکل مدیریت و اطلاعات فرهنگی، هنری وی بارز بود و اکنون نیز با توجه به اطلاعات وی در زمینه بین الملل، وزارت خارجه و بخش‌های فرهنگی دیگر، به نظر میرسد جنتی لایق ترین فرد برای احراز این پست است.

مدیر عامل شرکت صوتی و تصویری سروش که پیش از این به مدت 5 سال معاونت فرهنگی هنری بنیاد مستضعفان و جانبازان را بر عهده داشته است در خصوص آشنایی با دیدگاه‌های جنتی در حوزه سینما گفت: در زمان فعالیت آقای جنتی تفکرات مختلفی پیرامون هنر وجود داشت. در آن زمان ما شاهد وجود جناح‌ها و تفکرات مختلفی مانند شهید آوینی، دوستان انجمن اسلامی و ... بودیم که این تفکرات بعضاً منجر به اختلاف نظر در مسائل هنری می‌شد. با این وجود آقای جنتی از تمام این نیروها به نحو مطلوبی استفاده کرده و اختلافات و تضادهای موجود در بخش تولید و مدیریت را به حداقل می‌رساند.

وی در ادامه جنتی را فردی معتدل و باهوش در بکارگیری تمام نیروها اعم از تفکرات مختلف دانست که با وجود وی چند دستگی‌های حاضر در سینما به خوبی مدیریت می شود ضمن اینکه هیچ مجموعه و تفکری در این میان حذف نخواهد شد و جامعیت در سینما محقق می‌شود.

وی در بیان دیدگاه شخصی‌اش در حوزه سینما تصریح کرد: حوزه سینما مانند بحث‌های هنری دیگر در کشور دارای فراز و نشیب‌های بسیار بوده است که متاسفانه طی سالیان اخیر به دلیل سوء مدیریت و وجود دیدگاه‌های مختلف فرهنگی و هنری شاهد وجود ناهمگونی‌های بسیاری در این حوزه هنری هستیم.

وی بر لزوم وجود اختلاف سلیقه در سینما تاکید کرد و افزود وجود دیدگاه‌ها و تفکرات مختلف هنری در این زمینه بر رشد و شکوفایی این هنر می‌افزاید و آنچه در این میان اهمیت دارد مدیریت صحیح این دیدگاه‌ها است که بنده معتقدم با وجود شخصی چون آقای جنتی بحران‌های موجود خاتمه خواهد یافت و شاهد اوضاع بهتری در سینما خواهیم بود.

لازم به ذکر است محمد پیشگاهی فرد در زمان ریاست علی لاریجانی بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به مدت 5 سال معاونت امور مجلس و استان‌های سازمان صدا و سیما را عهده دار بوده و از سال 77 تا‌کنون مدیر عامل شرکت صوتی و تصویری سروش است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها