امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34933
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 162
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه صهیونیستی دبکا، نزدیک به منابع نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی که در روز 22 جولای از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه صهیونیستی دبکا، نزدیک به منابع نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی که در روز 22 جولای از خروج 6 تن از رهبران اخوان‌المسلمین مصر به مقصد نوار غزه پس از کودتای نظامی علیه محمد مرسی خبر داده بود، اکنون در گزارشی جدید مدعی شده است که اخوان‌المسلمین به عملیات زیرزمینی روی خواهد آورد.

بنابراین گزارش، مرکز فرماندهی تشکیلات مخفی اخوان‌المسلمین در نوار غزه واقع شده است و ریاست آن را «عزت ابراهیم»، مرد آهنین اخوان‌المسلمین بر عهده دارد. دبکا مدعی است که عملیات در شبه جزیره سینا نیز توسط همین گروه رهبری شده و اخوانی‌ها امیدوارند که که بتواند شورش را از سینا به قاهره تسری بخشند.

منابع اطلاعاتی دبکا گزارش داده‌اند که عزت ابراهیم اکنون رهبری اصلی اخوان‌المسلمین است نه محمد بدیع و هم اوست که از هتل ساحلی غزه در حال مدیریت وقایع قاهره و شبه‌جزیره سیناست.

این گزارش حاکی‌ست، یکی از اهداف مرد آهنین اخوان‌المسلمین آن است که چاره‌ای برای ارتش مصر باقی نگذارد جز اینکه برای متفرق کردن معترضان در قاهره، دست به خون‌ریزی بزند. از سوی دیگر، ژنرال السیسی، مجری کودتا علیه مرسی نیز به‌خوبی می‌داند که برای از بین بردن مقاومت اخوان، چاره‌ای نابودی مرکز فرماندهی اخوانی‌های در غزه ندارد.

دبکا این نیاز السیسی را زمینه یک تعامل با اسرائیل دانسته است چرا که السیسی برای نابودی مرکز فرماندهی اخوان در غزه، نیازمند کمک ارتش اسرائیل است و از سوی دیگر، صهیونیست‌ها هم برای آرام کردن شبه‌جزیره سینا به ارتش مصر نیاز دارند.

این گزارش ضمن اشاره به حمله هواپیماهای بدون سرنشین اسرائیلی به شبه‌جزیره سینا با هدف از بین بردن یک سکوی پرتاب موشک، آن را بخشی از همکاری اسرائیل و کودتاچیان مصری دانسته است.

گروه سلفی «انصار بیت المقدس»، اسرائیل را متهم کرده که در این حمله، چهار تن از نیروهایش را کشته است. مقامات مصری ظاهرا به‌جهت آنکه نمی‌خواسته‌اند در عید فطر خود دست به چنین اقدامی بزنند، این ماموریت را به صهیونیست‌ها واگذار کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها