امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34935
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه لبنانی «الاخبار»، منابع آگاه اطلاع‌رسانی لبنان اعلام کردند که پرونده ربودن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه لبنانی «الاخبار»، منابع آگاه اطلاع‌رسانی لبنان اعلام کردند که پرونده ربودن لبنانی‌ها در شهر « أعزاز » شمال سوریه کاملا به دست سعودی‌ها است و ترکیه و قطر در این پرونده تصمیم‌گیرنده نیستند. اکنون کلید باز و بسته کردن این پرونده به دست «بندر بن سلطان» رئیس دستگاه اطلاعاتی عربستان است.

بر اساس این گزارش، اطلاعاتی در دست است که نشان می‌دهد تلاش می‌شود تا با «سعد الحریری» که به سعودی‌ها نزدیک است برای حل این پرونده تماس برقرار شود تا وی با میانجیگری این پرونده را حل و فصل کند.

از سوی دیگر، شب گذشته تیپ «عاصفة الشمال فی أعزاز » گروهک مسئول ربودن این 9 لبنانی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: فرماندهی این تیپ در این پرونده تام‌الاختیار است و تحت قیمومیت هیچ طرف بین‌المللی یا محلی نیست. در همین راستا نیز این فرماندهی برای آزادی فوری 127 دستگیرشده در نخستین مرحله و تحویل آنها آماده است و درباره هیچ چیزی غیر از آزادی زندانیان مذاکره نمی‌کند و تنها از طریق کمیته بین‌المللی مسئول این پرونده وارد مذاکره خواهد شد.

در این بیانیه آمده است: پیش از این، طرف لبنانی از طریق ترکها اعلام کرد که از 500 زندانی، تنها با آزادی 127 زندانی موافقت کرده است و در مقابل نیز طرف دیگر را به وقت کشی متهم کرد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها