امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34957
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار حسین دهقان در طول بیش از 33 سال حضور و خدمت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار حسین دهقان در طول بیش از 33 سال حضور و خدمت در نیروهای مسلح کشور با قرار گرفتن در سطوح عالی فرماندهی در بخشهای مختلف و متنوع ستادی، عملیاتی، امنیتی، تحقیقاتی، علمی، صنعتی و پشتیبانی دارای اشراف مناسبی بر نیازمندیها، اقتضائات و الزامات حیاتی نیروهای مسلح در سطوح داخلی و بین‌المللی است.

دهقان  در مقام فرماندهی سپاه تهران در سالهای دهه 60 که تحولات بسیار مهمی در حوزه های اجتماعی، سیاسی و امنیتی در مرکز کشور در جریان بود ضمن قرار گرفتن در جایگاه مدیریت شرایط بحرانی ناشی از تحرکات ضد انقلاب، نقش تعیین کننده ای در ایجاد امنیت پایدار در تهران ایفا کرد.

در این راستا وی با فرماندهی سپاه یکم و قرار گاه عملیاتی ثارالله در سالهای دفاع مقدس، فرماندهی عالی مجموعه یگانهای رزمی استان تهران را عهده دار شد.

پیروزیهای غرور آفرین لشکرها و تیپهای این استان در عملیاتهای متعدد نشان روشنی از شایستگیهای وی در مقام فرماندهی یگانهای عملیاتی به حساب می‌آید.

فرماندهی نیروی هوایی سپاه که اولین یگان بهره بردار از موشکهای زمین به زمین در مجموعه نیروهای مسلح بود ضمن به محک زدن توانمندی ایشان در توسعه و هدایت یک یگان رزمی نوین که تجربه مشابهی در کشور نداشته است، قدرت فرماندهی  و مدیریت وی در هدایت عملیاتی یکی از مؤثرترین یگانهای رزمی نیروهای مسلح را به نمایش گذاشت.

سردار دهقان در طول سالهای پس از پایان دفاع مقدس با پذیرش مسئولیت جانشینی ستاد مشترک سپاه و بنیاد تعاون این نهاد انقلابی در سازماندهی جدید سپاه متناسب با شرایط پس از جنگ و همچنین فعال سازی ظرفیتهای سپاه در حوزه سازندگی و خدمات رسانی به کارکنان آن نیز پایه گذار فعالیتها و اقدامات نوینی در کشور شد.

حضور سردار دهقان در جایگاه جانشینی وزیر دفاع و پشتیبانی مسلح در دولتهای هفتم و هشتم و نقش تاثیر گذار وی در ورود بخش دفاعی کشور به عرصه جدیدی از قدرت سازی در حوزه های سخت و نرم در ردیف ارزشمند‌ترین فعالیتهای ایشان در طول سالهای حضور وی در نیروهای مسلح است.

نقش تعیین کننده وی در تحول قابل ملاحظه ای که حد فاصل سالهای 76 تا 84 در بخشهای طراحی و تولید تجهیزات و اقلام دفاعی در زمینه های موشکی، دریایی، فضایی، هوایی و هوشمند سازی سامانه های مختلف نظامی در وزارت دفاع به وقوع پیوست  مورد تاکید و تایید مدیران و متخصصان صنعت دفاعی کشور است.

در کنار موارد عنوان شده، دو شاخصه محوری و بسیار ارزشمند وی را به بهترین گزینه برای تصدی این وزارتخانه استراتژیک مبدل می سازد.

اول، حضور 5 ساله در جایگاه ریاست بنیاد شهید وامور ایثارگران و دوم جایگاه علمی وی در مقام استادی دانشگاه است.

سالهای حضور سردار دهقان در بنیاد شهید و امور ایثارگران که به بیان قاطبه ایثارگران معزز از آن باید به عنوان سالهای طلایی مدیریت در این نهاد نام برد، صرف نظر از ارزشهای معنوی و مدیریتی آن، زمینه بسیار مناسبی را برای آشنایی و بهره گیری مستقیم ایشان از مهمترین و اصلی‌ترین مولفه قدرت در جمهوری اسلامی ایران یعنی فرهنگ ایثار و شهادت فراهم آورد.

بی شک این تجربه برای فردی که مسئولیت اصلی آن در دولت، کمک به قدرت سازی و پشتیبانی از نیروهای مسلح  است، ذخیره کم نظیری است که اثرات مشعشع آن بزودی در بخش دفاعی کشور بروز و ظهور خواهد یافت.

ادغام سه نهاد متولی امور ایثارگران با فرهنگ‌های سازمانی متفاوت در قالب یک سازمان منسجم و توانمند در این سال‌ها نشانگر توانایی سازماندهی ایشان در تراز ملی است.

سوابق تحصیلی وی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌های صنعتی و جایگاه علمی وی به عنوان استاد دانشگاه موجب سرعت یافتن و ارتقاء ارتباط هدفمند همکاری صنعت دفاعی با دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی کشور خواهد شد.

آشنایی وی با اصول مدیریت بنگاه و بخش خصوصی که در طول مسئولیت وی در بخش اقتصادی ستاد اجرایی فرمان امام حاصل شده است در کنار ویژگی‌های ذکر شده، لوازم مورد نیاز برای تحقق یکی از اهداف کلان دولت یازدهم که توسعۀ نوآوری در قالب همکاری دولت، صنعت و دانشگاه است را مهیا خواهد ساخت.

اگرچه در طول سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره افراد توانمندی مسئولیت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  را برعهده داشته‌اند و هر یک منشاء تحولات ارزشمندی در این وزارتخانه حساس بوده‌اند، لیکن گزینه انتخابی از سوی دولت تدبیر و امید برای تصدی این وزارتخانه یعنی سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان به دلایلی که ذکر آن رفت، واجد ویژگیها و ظرفیتهای متفاوتی است که ایشان را به عنوان مطلوب‌ترین گزینۀ تصدی این وزارت در شرایط موجود متمایز می‌سازد.

به نظر می رسد شایستگی های دکتر حسین دهقان در ارزیابی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی نیز مورد تأیید قرار گرفته بطوریکه وی تنها گزینه بدون مخالف در جریان رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی به وزرای پیشنهادی رئیس جمهور محترم می باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها