امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34961
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 48
احمد فتحی، مدیرکل سابق آموزش و پرورش کرمان که در زمان وزارت محمدعلی نجفی، مدیر یکی از واحدهای داخلی اداره کل آموزش و پرورش کرمان بود، در خصوص مطرح ...

احمد فتحی، مدیرکل سابق آموزش و پرورش کرمان که در زمان وزارت محمدعلی نجفی، مدیر یکی از واحدهای داخلی اداره کل آموزش و پرورش کرمان بود، در خصوص مطرح شدن وی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: معتقدم گزینه‌‌های بهتر از ایشان بود؛ کسی که آموزش و پرورش را درک کرده باشد.

وی ادامه داد: با توجه به تصویب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش شد که مبتنی بر تعلیم و تربیت اسلامی است، گزینه‌ای می‌توانست انتخاب شود که باورش نسبت به این مسائل محکم‌تر و عمیق‌تر باشد و در عمل هم نشان داده باشد که یک آموزش و پرورش اسلامی را قرار است که مدیریت کند.

* در تغییر نظام آموزشی عجله شد

فتحی به تغییر نظامی که در دوره وزارت محمدعلی نجفی انجام شد، اشاره کرد و گفت: آن تغییر مبتنی بر بررسی‌های کارشناسی تمام و جامع نبود و یک مقدار در تغییر نظام آموزشی، عجله شد.

وی ادامه داد: نتیجه آن تغییر، این بود که به هدف نهایی دست نیافت ضمن اینکه بعضی از اشکالات و ایرادات هم به وجود آمد.

این مدیرکل سابق آموزش و پرورش با بیان اینکه باید در سیاست‌های آموزشی یک مقدار واقع‌بینانه‌تر عمل شود، افزود: شتابزدگی در چنین مسائلی تبعات و آثاری دارد که نه در آن لحظه بلکه در سال‌های بعدش مشخص می‌شود.

وی اضافه کرد: اگر تغییر نظام در آن زمان هوشمندانه و جامع انجام شده بود شاید نیاز نبود در یک مدت کوتاه دوباره عوض شود و این همه اصلاحات در این نظام آموزشی صورت گیرد.

فتحی اظهار داشت: شتابزدگی و کند پیش رفتن در اقدامات خطاست و باید حرکت مناسب را داشت.

وی ادامه داد: در اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید با باور بر سند و به دور از شتابزدگی و بدون فرصت‌سوزی، اقدام کرد.

* سرعت تغییرات در این 16 سال خیلی زیاد بوده است

مدیرکل سابق آموزش و پرورش کرمان با بیان اینکه آقای نجفی قبل از وزارت آموزش و پرورش سابقه آموزش و پرورشی نداشت، گفت: سرعت تغییرات در این 16 سال که ایشان نبود، خیلی زیاد بوده است؛ نکته مهم اینکه جایی شنیدم که آقای نجفی اظهار کرده بود که علاقه‌ای به این مسئله نداشت و نمی‌خواست وزارت را بپذیرد.

وی تأکید کرد: به نظر می‌آید کسی که با آموزش و پرورش بیشتر مأنوس بوده و ارتباطش را با آموزش و پرورش حتی به شکلی کمرنگ حفظ کرده باشد، بهتر می‌تواند با مسائل آموزش و پرورش و نیازها و برنامه‌هایش همراهی کند.

فتحی افزود: کار برای کسی که دور از آموزش و پرورش بوده، سخت خواهد بود و طبیعتاً باید از کسانی مشورت بگیرد که بتوانند این اطلاعات را منتقل کنند و این موضوع خودش یک مقدار جای تأمل دارد یعنی آیا مشاورین، امانتداری را رعایت می‌کنند و به عدالت توجه دارند؟

 * بعید می‌دانم آقای نجفی بتواند خودش را با این سرعت هماهنگ کند

فتحی در واکنش به این جمله که عنوان می‌شود «وضعیت اقتصادی فرهنگیان در دوران وزارت آقای نجفی بهتر شده بود و عنوان می‌شود که وی می‌تواند باز هم موفق باشد»، گفت: آن مسائل که اتفاق افتاد یک چیزهایی اجتناب‌ناپذیر بود؛ وقتی قانون نظام هماهنگ اجرا شد، بخشی از مسائل اجتناب‌ناپذیر بود.

وی ادامه داد: اتفاقاتی که در 8 سال اخیر در بحث مسائل رفاهی و معیشتی آموزش و پرورش روی داد فوق تصور بود و بعید می‌دانم آقای نجفی بتواند خودش را با این سرعت هماهنگ کند.

مدیرکل سابق آموزش و پرورش کرمان افزود: در حال حاضر نیاز آموزش و پرورش بازیابی رسالت و تفکر یک آموزش و پرورش اسلامی است که در بحث سند تحول بنیادین متجلی شده است.

* انتظار می‌رفت رئیس‌جمهور سراغ گزینه‌ای از درون آموزش و پرورش برود

این مدیرکل سابق آموزش و پرورش اظهار داشت: انتظار می‌رفت رئیس‌جمهور سراغ گزینه‌ای از درون آموزش و پرورش برود زیرا درون آموزش و پرورش افرادی هستند که شایستگی‌ها و بایستگی‌های لازم را دارند.

وی در پایان تصریح کرد: ای کاش رئیس‌جمهور گزینه‌ای را معرفی می‌کرد که بیشتر با آموزش و پرورش مأنوس باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها