امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۲۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34963
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار حسین ذوالفقاری افزود: تشکیل دبیرخانه شورای عالی امنیت مرز که مصوبه مجلس بود مورد اشکال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار حسین ذوالفقاری افزود: تشکیل دبیرخانه شورای عالی امنیت مرز که مصوبه مجلس بود مورد اشکال از سوی شورای نگهبان قرار داشت لذا موضوع به شورای عالی امنیت ملی ارجاع داده شد و نهایتا با تشکیل یک شورای جداگانه موافقت نکردند.

وی ادامه داد: بر همین اساس هم اکنون شورای عالی امنیت مرز با ترکیب اعضای جدید در همان شورای امنیت کشور ادغام و در واقع مسئولیت آن بر عهده این شورا قرار گرفت.

فرمانده مرزبانی ناجا خاطر نشان کرد: بر اساس ابلاغیه صادر شده شورای عالی امنیت مرز در وزارت کشور راه اندازی شده و دبیرخانه این کار ویژه در همین وزارت خانه آغاز به کار کرده است.

وی با اشاره به اینکه اولین جلسه این کار گروه با حضور وزیر کشور برگزار شده است بیان داشت: بر اساس مصوبات ابلاغی شورای عالی امنیت ملی 7 کار گروه در زیر مجموعه کار ویژه مرز را تشکیل می دهند.

ذوالفقاری به اسامی و وظایف کار گروه های شورای عالی امنیت مرز اشاره کرد و گفت: کار گروه امنیتی و انتظامی و حقوقی با مسئولیت معاونت امنیتی انتظامی وزارت کشور، کار گروه توسعه و تقویت همکاری های مرزی با کشورهای همسایه با مسئولیت وزارت امور خارجه، ساماندهی سواحل، بنادر، جزایر و رودخانه های مرزی با مسئولین وزارت راه و شهرسازی، کار گروه هماهنگی اطلاعاتی با مسئولیت وزارت اطلاعات، کار گروه امور فرهنگی و آموزشی مناطق مرز با مسئولیت وزارت آموزش و پرورش، کار گروه توسعه اقتصادی مناطق مرزی و ارتقاء معیشتی مرزنشینان با مسئولیت وزارت صنعت معدن و تجارت و نهایتا کار گروه عمران و کنترل مرز با مسئولیت مرزبانی اعضای این کار ویژه به حساب می آیند.

وی ادامه داد: وظیفه مرزبانی در این کار ویژه اجرای طرح های عمرانی بر اساس طرح جامع مرز و برنامه های 5 ساله توسعه، نوسازی و بازسازی ابنیه و استحکامات مرزی، تامین و به کارگیری تجهیزات الکترونیکی و اپتیکی، ایجاد یگان های تخصصی مهندسی رزمی، ایجاد تجهیزات واحدهای هوایی به منظور پایش هوایی مرز، به کارگیری مرزنشینان و تامین امنیت مرزهای کشور، تقویت دریابانی از جهات مختلف می باشد.

به نقل از سایت پلیس، ذوالفقاری در پاسخ به این سوال که آیا این ماموریت ها نیازمند تغییراتی در قوانین و مصوبات مرزبانی نیست، گفت: ما نیازمند تدوین آیین نامه هایی هستیم که طرح تقویت مرزبانی و احکام مصوبه شورای امنیت ملی در آن تحقق یابد. باید امتیازات مرزبانان با پیشنهادات ارائه شده در غالب آیین نامه ها افزایش یابد.

وی ادامه داد: با ایجاد کار گروه ویژه مرز به نظر می رسد دستگاه های مسئول و دخیل در مرز بیش از پیش احساس مسئولیت کنند و از این طریق ما شاهد تحول در تمام ابعاد مرزهای کشور باشیم.

ذوالفقاری تاکید کرد: تشکیل شورای عالی امنیت مرز از موازی کاری ها کاسته و نقش موثری در تخصیص بودجه به استان های مرزی دارد. باید این نکته را متذکر شد که مرزبانی با نقش تامین کننده امنیت خود بستر ساز فعالیت های دیگر کار گروه ها در این کار ویژه می باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها