امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34964
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در نشست تقدیر از خبرنگاران حوزه انتظامی ضمن بیان این مطلب که هیچکدام از نامزدهای انتخابات ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در نشست تقدیر از خبرنگاران حوزه انتظامی ضمن بیان این مطلب که هیچکدام از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به امنیت توجه جدی نداشتند ولی یکی از اولویت‌های آنان مواد مخدر بود، تاکید کرد: باید توجه داشته باشیم که بحث مواد مخدر یک مساله جهانی است و بخشی از آن ناشی از همجواری با افغانستان است.

وی ادامه داد: حوادثی که در پیرامون کشور ما می‌گذرد، حیرت‌انگیز است. چرا که ما در پیرامون خود کشورهایی همچون عراق، پاکستان، افغانستان را داریم که هر کدام به نوعی با ناامنی و عدم استقلال روبرو هستند؛ اما ایران که دارای امنیت پایداری است، مورد هجوم رسانه‌ها است و دشمنان به شیوه‌های نشانه گرفتن افکار عمومی و تجهیز کردن گروه‌های تروریستی وارد عمل شده و این یک معجزه الهی است که ایران یک امنیت مثال‌زدنی دارد.

فرمانده ناجا یکی دیگر اولویت نامزدهای ریاست جمهوری را بحث امنیت اخلاقی عنوان کرد و افزود: این مقوله ماهیت فرهنگی و نه امنیتی دارد و این در حالی است که به غیر از این دو مقوله، هیچ کدام از موارد دیگر همچون قاچاق، آدم‌ربایی، گروگان‌گیری و ... مورد اشاره قرار نگرفت. چرا که این مشکلات تقریبا از بین رفته است.

وی با اشاره به دیدارش با روحانی، رییس‌جمهور گفت: در این دیدار عنوان کردم که پس از گذشت 35 سال از انقلاب اسلامی در هیچ کجای کشور، هیچ مقر و مخفیگاهی برای هیچ یک از گروه‌های تروریستی وجود ندارد و این در حالیست که تا چند سال اخیر در استان‌های مختلف مقرها و مخفیگاه‌هایی برای اشرار وجود داشت و حتی در همین تهران محلاتی وجود داشت که قرق اراذل و اوباش بود و پلیس نمی‌توانست وارد شود. اما خوشبختانه امروز از مرز تا مرکز هیچ جایی وجود ندارد که ما خلاء امنیتی داشته باشیم و تنها در مرز بحث عمران وجود دارد.

طرح برخورد با بدحجابی تعطیل نشده است

احمدی‌مقدم با اشاره به قدرت رسانه‌ها، گفت: در زمان انتخابات بارها عنوان کرده‌ام که تمرکز ناجا بر روی تامین انتخابات، میتینگ‌ها و فعالیت‌هاست و طبیعی است که بخشی از ماموریت‌های ناجا کمرنگ‌تر شود، اما هر بار می‌پرسیدند که آقا طرح برخورد با بدحجابی تعطیل شده که این گونه نیست و ما ماه به ماه مناطق نمونه را رصد تصویری کرده و تیپولوژی‌ها را رصد می‌کنیم و یا در بخش دیگر جریان‌سازی می‌کنند که آقا، چادری را کشیده‌اند. اما همه باید دقت داشته باشیم که نسبت به حفظ آرامش کشور تلاش کنیم و این حفظ آرامش و امنیت روانی یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری نیز بوده است و نباید آنقدر شلوغ کنیم که مردم بترسند.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، افزود: آقای روحانی با یک خط و مشی رای آورد، بالاخره مردم به ایشان رای دادند. ما باید پیام این انتخاب را بگیریم.

میدان‌دار انتخابات رسانه ملی بود

احمدی مقدم با بیان اینکه نیروی انتظامی در موضوع رسانه‌ها، واحد نوپایی است، خاطر نشان کرد: در نظرسنجی اخیری که صورت گرفت، میزان اعتماد مردم به رسانه ملی بیش از 70 درصد بوده است و این نشان می‌دهد که میدان‌دار اصلی در انتخابات، رسانه ملی بوده است.

وی افزود: در حال حاضر در روستا و شهرستان‌ها آخرین اطلاعات وجود دارد و مردم بسیار حساس شده‌اند و مردم به بلوغ رسیده و خودشان با دریافت اطلاعات نسبت به تجزیه و تحلیل آن اقدام می‌کنند؛ به گونه‌ای که بر اساس نظرسنجی‌ها مشخص شد افرادی که کمتر ماهواره تماشا می‌کنند، بیشتر به روحانی رای داده‌اند و دیدن ماهواره ربطی به رای دادن ندارد.

تقدیر سازمان جهانی بهداشت از شتاب کاهش تلفات رانندگی در ایران

فرمانده ناجا در مورد کاهش تلفات رانندگی در کشور یادآور شد: چندی پیش تقدیرنامه رسمی‌ای از سازمان جهانی بهداشت ارائه شد که در شتاب کاهش تلفات رتبه اول متعلق به ایران بود. چرا که در کشورهای اروپای غربی 30 سال طول کشید که میزان کشته‌ها و تلفات کاهش یابد که البته در این مهم، نقش رسانه‌ها بسیار تعیین‌کننده بوده و است و این به دلیل فرهنگی بودن مردم کشور است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها